בן כספית ואריה אלדד

"כך זה נראה כשהגולם הקיצוני קם על יוצרו"

ח"כ מיכל שיר על עימותה עם ח"כ טלי גוטליב, בסיומו טענה כי היא "מגנה על אנסים" • הוסיפה: "הממשלה עוד לא קמה, וכבר נוהגים בנובורישיות חזירית"


ממשלת הימין המתגבשת טרם הוקמה, מושב החורף של הכנסת רק נפתח, אך חברי הכנסת והשרים לעתיד כבר הספיקו להתווכח ולהתכתש היום (ד') במהלך הדיון בוועדה המסדרת. על פי הפרסומים, תקפה חברת הכנסת מיכל שיר את ח"כ עו"ד טלי גוטליב וטענה כי היא "מגנה על אנסים", ואף קראה לח"כ שלמה קרעי 'טרמפיסט'. בתגובה, הוציא אותה יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש מהדיון. חברת הכנסת שיר שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד והגיבה על העימות.

בראש ובראשונה סיפרה חברת הכנסת שיר שהיא הקדישה 30 שנה מחייה לטובת מפלגת הליכוד. "אני שם מגיל 14 מעט מאוד אנשים נתנו את הנשמה למפלגה הזו כמוני. מה הבעיה? הכהניזם השתלט על הליכוד, והיא הפכה להיות מפלגה גם מושחתת, וגם קיצונית. אנחנו רואים את ההתנהלות בוועדה הזו - ככה זה נראה שהגולם הקיצוני קם על יוצרו השקרן", אמרה.

בהמשך סיפרה שהייתה מרוצה מאוד מהתנהלותו של יאיר לפיד כראש ממשלת ישראל, והודתה בגילוי לב שהיא מייחלת לראות אותו שוב מכהן בתפקיד, "בארבעה חודשים הוא עשה את מה שב־15 שנה לא עשו". כשנשאלה האם מפלגת יש עתיד היא מפלגת מרכז שמאל אמרה בתוקף שלא. "היא מפלגת מרכז שמסוגלת להכיל אנשי ימין, אנשי מרכז, ואנשי שמאל. אני כל הזמן אומרת - יש עתיד היא המפלגה הלאומית ליברלית היחידה שקיימת בכנסת. בעבר זו הייתה הליכוד, היה בה באמת את כל הספקטרום הנורמלי והשפוי שמייצג את אזרחי מדינת ישראל. ככה אני רואה את יש עתיד היום".

"זו שעת חירום"

"וכשליברמן יעלה את הצעת החוק של סיפוח בקעת הירדן בכדי להטריל את נתניהו - איך את תצביעי את? ואיך לפיד יצביע?", נשאלה חברת הכנסת. היא פרשה את המצע של מפלגתה, וביקשה להזכיר נתון חשוב: "אם תסתכלו על המצע של יש עתיד אתם תראו שבכל הסדר מדיני עתידי יש עתיד מדברת על החלת ריבונות על גושי ההתיישבות היהודית ודרכי הגישה אליהם. אגב, זו גם בדיוק הצעת החוק הראשונה שהגשתי כחברת כנסת - מי הפיל לי אותה? נתניהו. אגב, זה לא מפתיע אותי - הוא רצה למסור שטחים ריבונים של מדינת ישראל. מעט מאוד מתושבי ערד יודעים שקילומטר מהבית שלהם הייתה אמורה לקום מדינה פלסטינית".

כשנשאלה מה המטרה שלה אמרה כי הם מעוניינים להפיל את הממשלה, ואף כינתה אותה ממשלה קיצונית. "אנחנו רואים שהממשלה הזו עוד לא קמה, והם כבר נוהגים בנובורישיות חזירית. אנחנו עוד לא הספקנו להתיישב על הכיסאות, וכבר פסקת התגברות שהציבור לא מבין. הנושא העיקרי שציבור המאזינים שלנו צריך לדעת שזו שעת חירום. כשאנחנו מדברים על פסגת התגברות של 61 אז אנחנו בעצם אומרים שמחר בבוקר אפשר להודיע שלנשים אסור ללבוש גופיות. האם הממשלה הזו תחוקק כזה חוק? אני לא יודעת. מה ההבדל? שעד היום הם לא יכלו לחוקק כזה חוק, ומהיום הם כן יכולים לחוקק כזה חוק. זה מפחיד אותי", הסבירה חברת הכנסת שיר.

"הולכת להיות כאן טרללת, בזה אנחנו חייבים להילחם"

לסיום ביקשה להדגיש כי הם קוראים לאחדות המחנה: "זה מספיק בכדי שאני אלחם יחד עם חבריי מיש עתיד בכדי להחזיר את השלטון לידיים שפויות, ולקחת אותו מהידיים הקיצוניות. הנה, אנחנו רק שמענו את חברת הכנסת טלי גוטליב רוצה להחזיר את חוק הג'ובים בכדי שחברי מרכז הליכוד יקבלו עבודה. אנו קוראים לחברי המחנה להתכנס יחד מאחורי ראש הממשלה לפיד, רק כך נוכל להחזיר את המדינה לשפיות. לפי ההתנהלות של חברי הכנסת, אתם יודעים שגם כך זה ייראה בהמשך. הולכת להיות כאן טרללת, בזה אנחנו חייבים להילחם".

עריכה: עדן בן ארי 

16/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל שיר
מיכל שיר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris