גיא פלג

"ליאיר נתניהו הוצע לרדת מהעץ, לשלם 5,000 שקל ולסגור את העניין"

הערעור נדחה: בנו של רה"מ המיועד ישלם 250 שקל בתביעת לשון הרע • עו"ד רון לוינטל, המייצג את התובע אבי אלקלעי, הגיב להחלטת בית המשפט


אמש (ה'), שופט בית המשפט העליון דחה את בקשת הערעור של יאיר נתניהו על פסק הדין בתביעת לשון הרע, וקבע כי בנו של ראש הממשלה המיועד יפצה את העיתונאי אבי אלקלעי ב־250 אלף שקלים, מכיוון שלא הגיש כתב הגנה בזמן. גיא פלג שוחח על כך ב־103fm עם עו"ד רון לוינטל, המייצג את התובע אבי אלקלעי, אשר הגיב להחלטת בית המשפט.

"לפעמים הציוץ מחדש הוא יותר חזק מהמקורי", הכריז עו"ד לוינטל בפתח השיחה, והזכיר את השתלשלות האירועים שהובילה לפסק הדין: "יש פרסום ראשוני שמועלה, קונספירציה כזו, מגוחכת, שמועלת קצת לפני שבנימין נתניהו מוזמן לשימוע לפני הגשת תיק 4000 שמדברת על אחד העדים, אלקלעי שהיה עורך בכיר בוואלה, והטענה היא שהוא שתול של קרן, שהיה יחד עם מישהי אחרת שהיא קשורה למשרד התקשורת והם הושתלו בפנים. הוא זומן לחקירות, התחמק, ברח מהחקירות, זייף הודעות, ופעל כדי לסבך את נתניהו. הדבר הזה לא נכון, היה שם אדם אחר שנקרא בשם דומה, זה לא הוא, הוא לא שתול, בקיצור סיפור שלם שכולו לא אמת".

עוד הוסיף כי "הדבר הזה פורסם בקבוצה כזו של פרסומים של אדם שאני חושב שהוא קונספירטור, לכמה עשרות אנשים, ויאיר נתניהו לקח את זה וכתב 'שתפו שתפו שתפו' ושם את זה אצלו לעיני 60 אלף איש. באחד הדיונים בהם יאיר ביקש לערער הוא נחקר באריכות על הדוכן והוא אמר 'לא קראתי את החומר לפני שהעברתי אותוץ כתבתי שתפו בלי שקראתי בכלל'".

"זה לא פוטר מאחריות", ציין פלג בתגובה לדבריו, ועו"ד לוינטל הסכים את אמירתו: "בוודאי. הוא סיפר מה הוא עשה, הוא אמר 'בכלל לא קראתי, ישר העברתי'. אין לו טענות הגנה, גם לו היה ניתנת לו ההזדמנות לכתוב כתב הגנה. מצד שני, אותו בחור שעליו הוא הסתמך כתב 'טעיתי, זו טעות'. אין ספק שהפרסום הוא שיקרי, המפרסם המקורי טוען את זה. אני לא חושב אפילו שזה רשלנות, לפני 3 שנים כשהתחילה התביעה הייתה תקופה שיאיר נתניהו כתב 'הימין והשמאל כנגד אנשים ללא הגבלה' וכאשר ניסו לתבוע אותו גילו שאי אפשר להמציא לו תביעות".

"את ההוכחה הסופית שזה באמת התקבל הוכחנו על ידי עד שיאיר הביא"

בנוסף, סיפר עורך הדין כי "יש סרטון שהופיע בחדשות שמישהו מנסה להמציא זימון להוצאה לפועל ומגיע לבית ראש הממשלה, אומרים לו 'אנחנו לא מקבלים חבילות כאן'. לא ניתן בכלל, אתה לא יכול ללכת ברחוב ולמסור לו, אתה לא יכול למסור לבית בקיסריה כי זה לא הבית שהוא רשום במשרד הפנים. אין לך שום דבר כאילו. בסוף עשינו את הדבר הפשוט ביותר - לקחו את התביעה, שמנו בתוך מעטפה, שלחנו עם דואר רשום ואישור מסירה לכתובת שהוצאתי ממשרד הפנים שהיא הכתובת בבלפור. פשוט שלחנו את זה בדואר, יש לנו אישור שדוור העביר את זה, שאיש שב"כ קיבל את זה ואת ההוכחה הסופית שזה באמת התקבל הוכחנו על ידי עד שיאיר הביא בעצמו, והוא אמר 'בוודאי, הדואר הגיע'".

באשר להודעתו של עורך הדין ניזרי לאור התביעה, הבהיר: "ההודעה הזו שלו נכתבה שלשום או אתמול כדי להפעיל לחץ על שופט בית המשפט העליון לפני הערעור האחרון, ואני חושב שזה באמת לא ראוי, היא הודהדה על ידי ראש הממשלה לעתיד. מה שקרה שבו זמנית השופט כבר כתב את פסק הדין. הריטרוט הזה שיועד אולי להגיד לשופט 'שים לב', לא זכה בסוף להשיג את מטרתו כי באותו זמן הוא כתב את פסק הדין הסופי אתמול. יש פה מישהו שקיבל כפול זמן מכל אזרח אחר. לגבי שיתוף, אני רוצה להזכיר שגם יאיר נתניהו וגם ראש הממשלה עצמו תובעים אנשים אחרים על שיתופים. קיבלתי מכתב התרעה ללקוחה שלי על שיתוף על מיליון ש"ח".

נתניהו נגד אולמרט? "חושב שאולמרט משתעשע בתביעה"

בסיום, ביקש פלג לדון עם עורך הדין לוינטל על פסק הדין של נתניהו נגד אולמרט. עורך הדין הודה כי "אני חושב שאולמרט חצה את הקווים ואמר דברים שלא צריכים להיאמר, כמו יאיר נתניהו שהוצע לו לרדת מהעץ לשלם 5 אלף ש"ח ולגמור עניין. אני בסתר ליבי חושב שאולמרט משתעשע בתביעה הזו, אדיש לתוצאה ונהנה מעצם ניהול ההליך, גם הוא וגם עורך דינו. אני חושש שבגלל שהדברים נאמרים כאילו ברצינות ולא כמטאפורה, כאילו כעובדה ואין שום הוכחה של העובדה אני חושש עבור אולמרט שכן יפסק כאן פיצוי".

עריכה: שני רומנו

18/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יאיר נתניהו
יאיר נתניהו  |  צילום: פלאש90
Paris