סיון כהן

"זו אחת הסיבות שלחצנו לסיים את האירוע כמה שיותר מהר, כדי לא להיגרר"

עו"ד ראאד שאנן, מנכ"ל המועצה הדתית של הדרוזים בישראל, על הזעם בעדה לאחר חטיפת גופתו של טירן פרו: "מחזה כזה נוראי ומזעזע, יכול לגרום לתגובות"


בהודעה מן השעות האחרונות פורסם כי גופתו של טירן פרו מדליית אל־כרמל, שנחטפה מבית החולים בג'נין, הוחזרה לפנות בוקר לישראל דרך מעבר סאלם בצפון השומרון. סיון כהן שוחחה ב־103fm עם עורך הדין ראאד שאנן, מנכ"ל המועצה הדתית של הדרוזים בישראל, אשר הגיב לסרטונים שהופצו מהחטיפה שאירעה לכאורה הלילה בירכא, על ידי העדה הדרוזית בעקבות הזעם הגדול.

"זה סרטון שלא ידוע מתי צולם, אם זה הלילה או לא" הדגיש, ואמר: "אני מציע שנמתין לבדיקות הרלוונטיות בעניין ואז נתייחס לזה. זה אחד הדברים, מבלי להתייחס לסיפור של ירכא, שהתרענו בפניהם מראש, זה גם עוד לפני החזרת הגופה. במהלך כל שעות היום אתמול, כל ראשי העדה הדרוזית בכל מקום ומעל כל במה אמרו שאין לקשור בין הדברים, לא לבצע מעשה נקם ולא מעשים מהסוג הזה. כל מעשה בניגוד לחוק הוא פסול ומגונה ואנחנו מוקיעים אותו בתוקף. זו אחת הסיבות שלחצנו לסיים את האירוע של המנוח כמה שיותר מהר, כדי לא להיגרר".

בהמשך, ציין כי "זה טבעי בכל מקום, בעקבות אירועים קשים במיוחד באירוע המזעזע של חטיפת הגופה - לנתק את המנוח ממכונת ההנשמה מול עיני ההורים. אז מן הסתם מחזה כזה נוראי ומזעזע יכול לגרום לתגובות לא רציונליות, תגובות לא הולמות. בכל חברה, מה לעשות, יש תמיד אנשים שיכולים לקבל את הדברים בצורה כזו או אחרת ויכולים להתנהג בצורה שלא מקובלת ולא ראויה. אנחנו כאנשי ציבור מוקיעים לא רק כל פגיעה או ניסיון חטיפה על רקע כזה אלא בכלל כל מעשה פלילי, גם ברשתות החברתיות".

עריכה: נויה חסון

24/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טירן פרו
טירן פרו  |  צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
Paris