בן כספית ואריה אלדד

"כבר תקופה ארוכה עושים לי נזקים"

משאית פינוי הפסולת של משה וקנין נשרפה, ככל הנראה, על ידי שליחיו של מתחרה עסקי מכפר טובא־זנגרייה • האם המשטרה הצליחה למצוא את החשודים?


משאית פינוי הפסולת של משה וקנין מקריית שמונה נשרפה על ידי שליחיו של מתחרה עסקי מכפר טובא־זנגרייה ביום חמישי האחרון. הוא שוחח עם בן כספית ואריה אלדד וסיפר על הנזקים הכלכליים האדירים שהוא סופג. לדבריו, הוא פנה לקבלת סיוע משטרתי, אבל לא הצליח לקבל את המענה הנדרש, ולהפסיק את גל הפרוטקשן שמשאיר אחריו נזקים איומים ברחבי הארץ.

"שריפת המשאית הייתה פתאומית? או שקיבלת אזהרות קודם?", שאלו צמד השדרנים את נהג המשאית. הוא סיפר שקיבל אזהרות תקופה ארוכה לפני, והסביר: "הם לא ביקשו ממני כסף, הם פשוט רצו שאני אסגור את העסק". לדבריו, "חבר'ה מטובא גם עוסקים בענף הזה, והם רוצים להיות בלעדיים. הם רוצים להיות מונופול ולגבות מחיר גבוה יותר על פינוי הפסולת. כשקיבלתי את האזהרות, פניתי למשטרה, זה לא עזר".

וקנין סיפר כי אותם אנשים מגיעים באופן קבוע לשרוף מכולות אשפה, ובכך פוגעים בפרנסתו. "הם באים בלילה, מדליקים מכולה, וחוזרים הביתה לעיסוקים שלהם. זה המקצוע שלהם. המשטרה אומרת שהם מטפלים, אבל שום דבר. אני לא יודע אם מישהו מהאנשים שאיימו עליי נעצר, אבל אני לא אדם שמתייאש", אמר.

"הרמת טלפון לבן גביר?", נשאל נהג המשאית בבדיחות הדעת, ואמר: "לא, אבל הצבעתי לו. אני חושב שהוא יכול להביא תקווה, ואני מקווה שיהיה פה שינוי. אם הוא יספק את הסחורה בבחירות הבאות הוא יהיה ראש הממשלה הבא".

לסיום טען וקנין כי הדרך להילחם בפרוטקשן היא לתקוף כלכלית. "צריך לבקש חשבונית וקבלה על כל מכנס, על כל תמונה, על כל טלוויזיה. שיגידו מאיפה הכסף. ככה הם יספרו על הפרוטקשן ועל הכסף שהם לוקחים", טען.

עריכה: עדן בן ארי 

29/11/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris