אראל סג"ל

"מבחינה משפטית, זו חציית קו אדום"

התקרית בחברון: החיילים המעורבים באירוע מסרו לפצ"ר כי דובר צה"ל פגע בחקירה - ופתחו כנגדו בחקירה פלילית • עו"ד עדי קידר ('חוננו') הסביר מדוע


בעקבות התקרית המודבר בחברון, לוחמי גבעתי המעורבים בפרשה פנו לפצ"ר באמצעות עורכי דינם מארגון 'חוננו' בדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד דובר צה"ל, תא"ל רן כוכבי וגורמי הפיקוד בעקבות פרסום ממצאי התחקיר המבצעי בניגוד לחוק ולפקודות. בנוסף, דרשו לעצור את חקירת מצ"ח ולהמשיך את החקירה מחוץ למערכת הצבאית. בשיחה עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים ב־103fm, עורך הדין עדי קידר ('חוננו') הגיב לדברים. 

תגובת דובר צה"ל: מייד לאחר האירועים, נערכו, כמקובל בצה״ל, תחקירים מקיפים ויסודיים על ידי הדרג הפיקודי, לטובת למידה והפקת לקחים. על רקע פרסום האירועים ולאור העניין הציבורי, הוחלט לפרסם בשקיפות את עיקרי האמירות הערכיות של כלל המפקדים בשרשרת הפיקוד, לצד חלק מהממצאים העובדתיים, שאת רובם המכריע ממילא ניתן היה ללמוד מתיעוד האירועים. לא היה בפרסום כדי להשפיע באופן כלשהו על גורמי אכיפת הדין הצבאיים, אשר פועלים בעצמאות מקצועית מלאה. פנייתם של באי כוח החייל תיבחן ותענה כמקובל. הרמטכ״ל מגבה את כל שרשרת הפיקוד של פיקוד המרכז ודובר צה״ל ומגנה את המתקפות האישיות והמסוכנות עליהם.

04/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris