איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"לא ניתן לשום שר לכפות את דעתו עלינו"

יו"ר ארגון המורים רן ארז התייחס למינויו המסתמן של ח"כ אבי מעוז על היחידה לתוכניות חיצוניות במשרד החינוך • באשר למורים: "לא נאפשר שום פגיעה"


מינויו הקרב של אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם, לאחראי על היחידה לתוכניות חיצוניות במשרד החינוך חולל סערה גדולה. בעקבות כך, ראשי הרשויות ואנשי זכויות הלהט"ב יצאו נגד הרפורמה הצפויה. המהלך מעורר חשש לגורלן של אלפי תוכניות אפשריות, משירות נשים בצה"ל ועד שיעורים העוסקים בקהילה הגאה ותוכניות לנוער טרנסג'נדר. ראש הממשלה לפיד יצא נגד המהלך ואמר, 'הוא יכניס לבתי הספר תכנים אפלים'. ענת דוידוב דנה על כך ב־103fm עם רן ארז, יו"ר ארגון המורים, שהביע את דעתו בנושא.

בפתח השיחה, הודה ארז כי "אני באמת מוטרד כי אני לא אוהב את הפיצול שנעשה במשרד החינוך. שני גופים שעוסקים בחינוך בסופו של דבר יגיעו למריבה וראש הממשלה המיועד יצטרך לעבוד כדי לממן את שני המשרדים".

"מישהו רוצה לחסל את משרד החינוך?", תהתה דוידוב, וארז הבהיר: "יש תהליך של הפרטה. בשנים האחרונות אנחנו רואים שיותר ויותר מחלקות ואגפים של משרד החינוך עוברים למיקור חוץ ויש בזה סכנה מסוימת. בכל זאת החינוך כמו הביטחון צריך להיות בידי הממשלה ולא להפריט".

עוד טען כי "מנהל בית הספר היה רשאי לקנות לעצמו, לבית הספר, תוכנית. אני מתאר לעצמי שגם עכשיו הוא יצטרך לקנות, אבל במקום לקנות מגוף א', הוא יקנה מגוף ב'. השאלה היא אחרת - איך למעשה הדברים יתנהלו? מה תהיה הכמות והמגוון של התוכניות שיעמדו לרשות המנהלים, אבל למעשה ההליך יהיה אותו הליך".

"חושב שיש הרבה מאוד מהומה על לא מאומה"

באשר לשינויים הצפויים להתקיים בתכנים בעקבות מינויו של יו"ר מפלגת נעם, הכריז: "אנחנו לא ניתן לשום שר לכפות את דעתו עלינו, רק אם אנחנו מסכימים לכך. אנחנו נקפיד על כך שהעובדים, אם הם עוברים ממשרד למשרד, לא יפגעו בזכויותיהם, בביטחון התעסוקתי, הכלכלי. זה קרה בעבר כאשר היו כאלה שינויים, תמיד עמדנו לימינם ולא קרה להם דבר".

"באשר לתכנים, אני לא יודע מה ישנו, אם ישנו, אני חושב שיש הרבה מאוד מהומה על לא מאומה. יש בזה קצת פוליטיקה, אולי הרבה, יש לא מעט אנשים אינטרסנטיים שיש להם עכשיו סיבה להפחיד או לפחד. אני לא כזה. אני לא מפחד משום דבר שעלולים לפגוע בנו במערכת החינוך", הדגיש.

לאור אמירותיו שאלה דוידוב האם אף אחד לא יפגע כתוצאה מהמהלך, וארז השיב בנחרצות: "לא. אני אומר בצורה שלא משתמעת לשתי פנים - גם כשרצו לעשות שינויים בלימודי אזרחות והיה עימות עם אדר כהן, ידענו לעמוד לצידו ושלא יפגע. ככה זה יהיה גם בעתיד - לא נאפשר שום פגיעה. אני מציע לאלה שרוצים לנסות אותנו לא לנסות אותנו".

צוותי החינוך? "נדע לעמוד לימינם"

"עד כדי שביתה?", ביקשה המגישה להגיע לשורש העניין, וארז הסביר: "כאשר למעשה מורים עלולים להיפגע או בתי ספר עלולים להיפגע או מנהלים, נדע לעמוד לימינם". עוד התייחס לעובדי היחידה, ואמר: "אם הם חברים בארגון המורים נדאג להם, אם הם חברים בהסתדרות המורים שמישהו אחר ידאג להם".

לסיום, נשאל יו"ר ארגון המורים העל תיכוניים האם הוא יכול להבטיח שלא יעונה רע לאף מורה תחת הארגון, ואילו הוא סיכם: "כן. אני מבטיח".

עריכה: שני רומנו

04/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רן ארז
רן ארז  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris