אודי סגל וענת דוידוב

מיקי זוהר? "מעדיף לקבל ביקורת מאינטליגנטים"

ח"כ דוד ביטן תקף את חברו לליכוד על רקע הצטננות יחסיהם • על ח"כ דיסטל־אטבריאן: "מציע לה לא להיות סגנית שר" • טען: "אנו צריכים ללכת לצבא בשכר"


עד יום שני הקרוב, עתיד לקבוע ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו מי יהיה יו"ר הכנסת המיועד, כאשר על פי הפרסומים השמות המובילים לתפקיד נכון לעכשיו הם של חברי הכנסת דוד אמסלם, אמיר אוחנה, יואב קיש ודני דנון. עוד פורסם כי חברי הכנסת ישראל כ"ץ, אמסלם ודוד ביטן, עלולים ליצור קואליציה פנימית בתוך הליכוד. ח"כ ביטן שוחח עם ענת דוידוב וגדעון אוקו, התייחס לניסיונות להקמת הממשלה ואף תקף את ח"כ מיקי זוהר שביקר את התנהלותו. 

"אני ומיקי לא ביחסים הכי טובים בנושא הפוליטי בתוך הליכוד", טען. "איזה שטויות אני יכול להגיד? אני לא מסכים עם מה שהוא אמר, אני מעדיף לקבל ביקורת מאנשים אינטיליגנטים. אני חושב שחברי הכנסת של הליכוד מצוינים, חברתיים ויש להם אג'נדות, הם עושים עבודה טובה. בסך הכל הם מתפקדים טוב, נאמנים ותומכים ברה"מ וזה דבר חשוב. חייבים להתעשת, אחת הבעיות המרכזיות בקואליציה כזאת היא שכולם עם אותה אג'נדה ואז תהיה תחרות פנימית של מי ייקח ממי". 

על פגישתו עם נתניהו, אמר: "נתחיל דף חדש, מקווה לטוב. אין ברירה, צריכים לעבוד יחד, הוא אמר דברים מסוימים שקיבלתי אותם, נמשיך הלאה. יגיע הזמן בו אגיד מה היה, כרגע אין טעם. אנחנו נתחיל דף חדש ונתקדם הלאה. תהיה ממשלה, אני נעלב בשם הליכוד בדבר אחד - חקיקת בזק של דרעי זה מחויב המציאות, אך כל מה שהם דורשים לפני הקמת הממשלה, מה, הם לא מאמינים לליכוד? אם לא, שיבואו ויגידו את זה. אני לא מקבל את זה, אני חושב שזה מעליב את הליכוד. נתניהו אמר לי בשיחה שגם אמסלם ושם כ"ץ יהיו מרוצים, הוא לא אמר לי את הכיוון". 

"מגיע לדיסטל־אטבריאן להיות שרה"

בהמשך, התייחס חבר הכנסת מהליכוד לפיצולי התפקידים במשרדים רבים בממשלה המסתמנת, ואמר: "את הביקורת שלי אמרתי בשבועיים האחרונים, אתה יודע שאני לא מרגיש עם זה בסדר, גם רוב בוחרי הליכוד לא מרגישים עם זה בסדר. ההסכמים נחתמו, בואו ניתן צ'אנס לזה. רגב רוצה את משרד התחבורה כי הייתה במשרד, לא בגלל הפירורים". באשר לח"כ דיסטל־אטבריאן, שלא תקבל תפקיד שר חרף נאמנותה הרבה לרה"מ המיועד, טען: "הופתעתי, אני לא יכול להסביר את זה. יש לי דברים שאני חושב אבל אני לא רוצה לפגוע באף אחד. בגדול מגיע לה להיות שרה, אם אחרים מקבלים אחרי שנה בכנסת אין סיבה שלא תקבל. אני מציע לה לא לקבל תפקיד של סגנית שר, אתה לא בא לידי ביטוי, במיוחד בשיטת הפריימריז". 

בסיום דבריו, הבהיר ביטן כי: "אני חושב שאנחנו צריכים ללכת לצבא מקצועי, צבא בשכר, כל הבעיה של הגיוס לצבא תיפתר. אם יבנו בעשר שנים את העניין, אפשר לפנות לצבא מקצועי וכל בעיות האי שוויון ייפתרו מאליהן". 

עריכה: מיכל קדוש 

11/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ דוד ביטן, הליכוד
ח"כ דוד ביטן, הליכוד  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris