ינון מגל ובן כספית

"אם דו"צ פועל בצורה מוטה, צריך לפוצץ את הבלון"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן על עימותיו מול רן כוכב: "גורר את הרמטכ"ל לביצה הפוליטית" • כספית: "אתה שופך את דמו, חרד ממה שאתם עושים"


באמירות זועמות למדי תקף ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן את דובר צה"ל רן כוכב ואף טען כי הוא "הפך את צה"ל לשמאל קיצוני", זאת לאחר חשיפת מספר ציוצים פוליטיים שנכתבו בידי חיילי צה"ל. דגן שוחח עם בן כספית וינון מגל ב־103fm והגיב לדברים.

"כל אדם שצה"ל יקר לו ומבין את החשיבות של צבא חזק צריך להיות שותף לביקורת של כל כך הרבה בחברה כלפי התנהלותו של דובר צה"ל ובראשו רן כוכב", טען. "דובר צה"ל גורר את הרמטכ"ל פעם אחר פעם לתוך הביצה הפוליטית. אני לא חושב שיש קמפיין שיימינג. מה שהיה אתמול הוא הקש ששבר את גב הגמל". 

בהמשך, הוסיף: "אותו דובר צה"ל הסביר אפילו בצורה אובססיבית למה אותו לוחם שאמר משפט על בן גביר ראוי לשבת בכלא עשרה ימים, וכשחיילים מצייצים אמירות פוליטיות איומות נגד צה"ל ונגדי אישית, בהתחלה, שום דבר. אחרי שאנשים כמוני תקפו, נתנו להם ריתוק של כמה ימים למשרד שלהם בתל אביב, בו הם יכולים לקבל פיצות והמבורגרים". 

בתגובה, השיב כספית לדבריו, ואמר: "אתה שופך את דמו, ממשיך את המגמה של פירוק הצבא, ומאשים את דובר צה"ל בעבירות שהוא לא קשור אליהן. כוכבי הוא לא אדם שאפשר לגרור אותו. אני חרד ומתפלץ ממה שאתם עושים".  

בסיום השיחה, הבהיר דגן: "אם אנחנו רואים שדובר צה"ל פועל בצורה מוטה, מישהו צריך לפוצץ את הבלון הזה. אני מאוד מכבד את כוכב, ואכפת לי מהמדינה ומהצבא הזה. לא יאיר לפיד ולא אף פוליטיקאי יסתום לי את הפה. אני קורא לרמטכ"ל לעשות בדק בית". 

עריכה: מיכל קדוש 

20/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוסי דגן
יוסי דגן  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris