ינון מגל ובן כספית

"יש פה רוחות פרוגרסיביות שרוצות להתבולל"

המגישים דנו על ההיתר הרבני שניתן ליש עתיד להדליק נרות חנוכה לפני הזמן • הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר, הצטרף לשיחה והביע את דעתו בנושא


יום רביעי כבר כאן, ועמו בן כספית וינון מגל ששבו אל מיקרופון התחנה ואולפן השידור וסקרו יחדיו את כל הידיעות האחרונות בזירה המדינית והפוליטית מן העת האחרונה. לפני שניגשו יחדיו אל ענייני דיומא, עסקו השניים בידיעה שמפלגת יש עתיד ובראשה ראש הממשלה היוצא יאיר לפיד - קיבלו היתר הרבני כדי להדליק נר שני של חנוכה, שלוש שעות לפני הזמן. 

באולפן התפתח מהר מאוד דיון סוער כשינון טען כי ישנם אנשים שלא באמת רוצים להיות חלק מהמסורת. "אתה באמת רומז שיש עתיד לא רוצה להיות חלק מעם ישראל?", שאל כספית. "יש פה רוחות פרוגרסיביות שרוצות להתבולל", השיב מגל. לשיחה הצטרף הרב דוד סתיו, יו"ר ארגון רבני צהר, אשר הביע את דעתו בנושא המורכב.

לדבריו של הרב, "יש הנוהגים להדליק משקיעת החמה, שזה בערך 16:40, ויש הנוהגים להדליק בצאת הכוכבים שזה ב־17:00. אבל הפוסקים כתבו שבמקום שבו סביר להניח שאדם לא יוכל להדליק מכל מיני סיבות, בשעת הדחק אפשר להדליק שעה ורבע לפני שקיעת החמה. זה אומר שבדיעבד אפשר להדליק החל מהשעה 15:30 בערך".

בהמשך, עוד ביקש להבהיר: "היה ניסיון שלהם להדליק נרות כראוי, על פי ההלכה, זה לא שמישהו לא התחשב, לא רצה לדעת או לא שאל. חשוב בימים האלה לדעת שעם ישראל אוהב את מצוות החנוכה ואת יהדותו - אנו צריכים לעשות הכל כדי לחבר ולא לדחוק החוצה".

21/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris