אראל סג"ל

"אני נגד חקירות בשל התבטאויות פוליטיות"

סג"ל על מעצרו של העיתונאי ישראל פריי • דוד ורטהיים טען כי מדובר במכונה רבת זרועות שמתלוננת על עיתונאים: "לימין הביביסטי יש מסר אחד - תפחדו"


אראל סג"ל והמגיש האורח דוד ורטהיים שבו אל האולפן, ופתחו בשיחה על מעצרו של העיתונאי ישראל פריי, בחשד להסתה, לאחר שצייץ על חיילי צה"ל. פריי לא התייצב למרות שזומן חמש פעמים למשטרה, ובסופו של דבר נעצר. 

סג"ל וורטהיים דנו באולפן על הנושא, טען כי "יש כאן הרגשה שזה לא מקרי יש כאן עיתונאים משמאל שעל כל אמירה מוצלחת או לא מוצלחת שלהם משלמים ביוקר - זו שיטה. יש כאן כמה זרועות לשיטה הזו והיא לא מדוברת מספיק. הזרוע הראשונה זה כמה אנשים שפועלים בעמותות כאלה ואחרות שעובדים בהתשה, עובדים בלפנות לכל מיני גורמים, להתלונן על כל אמירה של זוטר או לא זוטר. לימין הביביסטי יש מסר אחד - תפחדו".  

סג"ל הגיב: "מר פריי אמר דברים שיכולים להישמע כתמיכה בטרור, אני לא אוהב את זה". אך ציין: "אם יש חבר כנסת כמו מיכאל בן ארי שמתבטא כפי שהתבטא, ואתה עושה לו חקירה - אין לך ברירה, אלא להתייחס באותה דרך לאנשים שמביעים דעות מהצד השני". עם זאת, הדגיש: "אני נגד חקירות בגלל התבטאויות פוליטיות".

בהמשך עלה לשידור העיתונאי אלחנן גרונר ('הקול היהודי') שבעבר נחקר בהקשר של ציוץ שכתב שלכאורה הפר צו איסור פרסום. "זומנתי לחקירה שהתבררה כחקירת שווא", אמר, והוסיף: "שכל אחד באופן כללי יגיד מה שהוא רוצה". סג"ל ציין: "אני בעד חופש הביטוי שיגרד את הקצוות של מה שמותר, אמה מה, אי אפשר אכיפה בררנית".

28/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris