אודי סגל וענת דוידוב

"אירועי שימוש בחמצן ועישון סיגריות מוכרים גם בבתי חולים אחרים"

ד"ר צחי סלוצקי, סגן מנהל המרכז לרפואה דחופה בבית החולים סורוקה, בתגובה לשריפה שפרצה במקום: "בהחלט אירוע קשה וכואב ועצוב, נפטר מטופל"


ד"ר צחי סלוצקי, סגן מנהל המרכז לרפואה דחופה בבית החולים סורוקה, שוחח עם ענת דוידוב וגדעון אוקו ב־103fm על השריפה שפרצה לפנות בוקר, ובעקבות כך, נספה מטופל אחד בבית החולים. 

תחילה, הגיב לטענה של אחת מהמטופלות בבית החולים, שאמרה כי השריפה נגרמה כתוצאה מסיגריה שהצית האדם שנספה. "מתבצעת כרגע חקירה של צוות כבאות והצלה ושל המשטרה שנמצא במקום. לצערי, האירועים האלה של שימוש בחמצן ועישון סיגריות הם אירועים שמוכרים בבתי חולים אחרים, וזה אירוע שבהחלט נבחן גם באירוע הנוכחי", אמר. 

לדבריו, הסברה שהעלתה המטופלת, בהחלט אפשרית, אך ציין: "אני חושב שזה לא המקום כרגע להסיק מיד מסקנות. בהחלט אירוע קשה וכואב ועצוב, נפטר מטופל. צריך להדגיש, נמנע פה אסון כבד יותר, בזכות העירנות והטיפול המהיר של הצוות".

לטענתו, "האירוע הוכל בצורה מאוד מהירה ויעילה. אנחנו מתרגלים פה בבית החולים כל הזמן אירועים כאלו של תרגילי אש. הצוות במחלקה פעל בצורה מאוד מהירה ויעילה, צוות כיבוי האש הגיע מאוד מהר. הצוות פינה את כל המטופלים, כולל מטופלים מונשמים, קשים, עם בעיות מורכבות - בצורה מאוד מהירה. כל המטופלים שפונו משם, פונו במצב יציב. שני מטופלים שהיו בסמיכות לאירוע עצמו של השריפה, נפגעו טיפה משאיפת עשן, אבל סך הכול מצבם יציב ולא נשקפת סכנה לחייהם".

מה מצב הציוד?
"בסך הכול, אני חושב שגם האירוע הזה הוכל בצורה טובה. יש אזור אחד שנפגע, אבל אנחנו עובדים בצורה מהירה מאוד להשמיש את המחלקה חזרה לפעילות מלאה כבר ביממה הקרובה".

28/12/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב וגדעון אוקו
ענת דוידוב וגדעון אוקו  |  צילום: 103fm
Paris