איפה הכסף
עם ענת דוידוב

7ELEVEN נחתה בישראל

הרשת המצליחה מארה"ב הגיעה סוף סוף לארץ וסניף ראשון נפתח בת"א • אבינועם בן מוחה, מנכ"ל 7ELEVEN, שיתף: "עבדנו חודשים רבים להגיע לרגע הזה"


רשת חנויות הנוחות 7ELEVEN נחתה בישראל והיום (ד') ייפתח הסניף הראשון בתל-אביב. ענת דוידוב שוחחה עם מנכ"ל החברה אבינועם בן מוחה שסיפר על ההתרגשות הגדולה.

"היום אנחנו פותחים את הסניף הראשון של סבן אילבן, רשת גלובלית, רשת בינלאומית שמפעילה למעלה מ־80 אלף סניפים בכל העולם. רשת חנויות נוחות גלובלית", הסביר בן מוחה, והוסיף: "אנחנו מציעים בחנות מגוון של קטגוריות, בעיקר הרבה מאוד מזון טרי, פרש פוד, גראב אנד גו, כריכים, סלטים, פיצות, גלידות, ועוד הרבה מאוד דברים טובים. הכול בשירות עצמי, זה קונספט חדש שמגיע לישראל, אנחנו מאמינים שהקונספט הזה יוכל לייצר עניין וגם להצליח".

שירות עצמי כלומר קופות עצמאיות?
"זו לא רק הקופה עצמאית, זו גם המזיגה היא עצמאית. לצורך העניין, כל אחד יוכל לבוא ולהכין את הקפה שלו בדיוק כמו שהוא אוהב. יש לנו מכונות קפה מאוד משוכללות שטוחנות את הקפה במקום, ואנחנו בסבן אילבן אומרים 'יש 3,000 דרכים להכין את הקפה שלך".

מי קהל היעד?
"הרשת למעשה נותנת מענה בכל שעות היום ולקהל מאוד מאוד מגוון. החל ממשפחות צעירות, סטודנטים, אנשים שעובדים במשרדים, זה מאוד תלוי במיקום של הסניף. אמנם הסניף הראשון שלנו נפתח בדיזינגוף סנטר, אבל בהמשך אנחנו נתפרס, התוכנית היא להקים מאות סניפים, ובחמש שנים הקרובות להגיע לפריסה ארצית. אנחנו נהיה במקומות מגוונים, גם במגדלי משרדים, גם בשכונות מגורים, גם במרכזי בילוי, איפה שנכון לנו אנחנו נהיה".

לגבי המחירים, הסביר: "אני יכול לומר שיש פה בהחלט בשורה, גם מבדיקה שערכנו בהשוואה למותגים מקומיים, וגם אפילו בהשוואה למחירים בארצות הברית, אני חזרתי עכשיו מדאלאס ועשיתי את הבדיקה, המרתי את זה לדולרים. יש דברים שאנחנו נמצאים באותה רמת מחיר, ויש דברים שאנחנו טיפה יותר יקרים, מעצם העניין של היותנו מדינה שיש בה רגולציה וכשרות". 

"כוס קפה, לדוגמה, אצלנו תעלה תשעה שקלים", סיפר, "זה מחיר אחיד. אגב, אצלנו אפשר להוסיף לקפה הרבה מאוד תוספות ללא תשלום. אפשר לקבל את הקפה עם חלב סויה או חלב שיבולת שועל, שוב ללא עלות. יש הרבה מאוד תוספות, רטבים, קצפות וכל מה שכל אחד אוהב, והכל בתשעה שקלים".

המשיך וסיפר: "גלידה תעלה אצלנו שבעה שקלים, זו גלידה במזיגה עצמית, גלידה רכה, אמריקאית, עם תוספות כמו מרשמלו, עוגיות אוראו שבורות, עדשי שוקולד, רטבים למיניהם, וגם זה ללא תוספת".

לקראת סיום השיחה, הסביר שהאוכל אצלם מוגש בכלים חד פעמיים. "הקונספט הוא גראב אנד גו. נכון לעכשיו, הרעיון זה שאפשר לבוא, לקחת ולשבת בגינה, לשבת בפארק, בכיכר דיזינגוף ולהנות מהמוצרים שלנו. דוגמא לארוחה, אז אפשר להרכיב ארוחה, למשל סלט יווני ובקבוק מים - אז העלות תהיה בסביבות ה-39 שקלים".

עריכה: ירדן חדד

11/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איפה הכסף עם ענת דוידוב
איפה הכסף עם ענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris