שיחות לילה
עם אבי כץ

היום הוא שמח

הראפר והיוצר יובל אילוז סיפר על שירו 'היום אני שמח' • סיפר: "נולד שיר שהוא בעצם מתבונן ומנתח את העצבות והשמחה, כי הן כנראה מאוד משלימות"


כבכל שבת בלילה, שוחח אבי כץ עם יוצר צעיר ומוכשר, והקשיב בשקיקה לתהליך היצירה הקדחתני. הפעם, אירח כץ בתוכניתו את יובל אילוז על שירו 'היום אני שמח'.

"אני יוצר אמנם חדש, אבל יחסית מבוגר, בן 38, אבא לשלושה. במקור ירושלמי, היום גר בתל אביב. בתוך נפלאות החיים, משברי החיים, תהליכים ומסעות הגעתי למוזיקת הראפ אותה אני מבצע בשנתיים האחרונות", סיפר אילוז, והוסיף: "יצאו לי חמישה סינגלים במהלך השנה האחרונה, וביום הולדת 39 יצא האלבום האחרון. אני עושה ראפ בעברית ובערבית, יש שני שירים באלבום כאלה".

על שירו 'היום אני שמח', שיתף: "לפעמים מרגישים שאנחנו מאוד אבודים עם עצמנו, סוג של בלבול ואי וודאות. מתישהו זה נעצר, בעיקר כשמוצאים את הדרך להוציא את זה מעצמנו. זה שיר שנכתב ביום עצוב, ביום קצת יותר עצבני, כועס. על מפגש שהיה לי בערב, בחלון במטבח הבית עם שני חסידי ברסלב שהגיעו לחלוני משום מקום, וגירשתי אותם אפילו בלי לחשוב על זה מרוב שהייתי עצבני".

"המפגש איתם, שלא עברה איתנו שום מילה, גרם לי לחשוב על הסיטואציה, וכתבתי את הבית השני. ככה נולד שיר שהוא בעצם מתבונן ומנתח את העצבות והשמחה, כי הן כנראה מאוד משלימות אחת את השנייה. שיר שמוזיקלית אני מאוד מחובר אליו, הוא נולד לי בראש בצורה מאוד אורגנית", סיכם, "אני חושב שזה אחד השירים האהובים עליי".

15/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פינת היוצר הצעיר
פינת היוצר הצעיר  |  צילום: Mark-Tantrum-Getty-Images
Paris