בן כספית ואריה אלדד

"לוי מגלגל כ־100 מיליון ש' - בא מאוכל של משפחות"

ח"כ מיכאל ביטון תקף את איש העסקים לאחר העימות ביניהם בוועדת הכלכלה: "תהיה ליכודניק, אל תתנהג כבעל בית" • סייג: "לא החזיר הכי גדול בסביבה"


עימות חריף נרשם היום בוועדת הכלכלה בין יו"ר הוועדה מיכאל ביטון לאיש העסקים רמי לוי, במהלכו קרא לעברו על רקע תקיפת בעלי הרשתות: "אני בעל בית פה בכנסת ישראל, ולא תחשוב שאתה ליכודניק ופקדת, ותשנה את הכללים. אנחנו נהיה פה חומה בצורה ונשגיח גם עליך, עכשיו שב בשקט תן לי לדבר, אל תפריע לי לדבר. הפכת לטייקון, אולי התחלת כאחד שמוזיל מחירים". 

ח"כ ביטון שוחח עם אריה אלדד וגיא פלג ב־103fm והביא את גרסתו לחילופי הדברים. "חברי הכנסת הם בעלי הבית, ולא משנה מי האורח בכנסת, הוא ינהג בהם בכבוד. הסברתי שלרשתות המזון יש אחריות ליוקר המזון, והם מנסים לגלגל את זה לאחרים. הבקשה הראשונה שלהם בוועדת הכלכלה היא לפטור אותם מסימון מוצרים כי זה מייקר". 

"רמי לוי, שאולי נהיה יזם שהוזיל מחירים, נהיה טייקון, ויש לו 5 מיליון שקל שכר ובונוס, ועוד כמה מיליונים למשפחה והשכרה של נכסים בבעלותו לחברות בת", הבהיר. "הוא מגלגל לפחות 100 מיליון שקל בשנה לעצמו, זה בא מהאוכל של ילדים ומשפחות. הוא לא החזיר הכי גדול בסביבה. דיפלומט כן, זו חברה שלעולם באה לכנסת, הוא לפחות בא. יש חזירות בעולם המזון".

בסיום, הדגיש יו"ר ועדת הכלכלה מיכאל ביטון: "יש לנו אחריות לדאוג שרשתות המזון יהיו חלק מהתחרות, והן הפרו אותה. יש פה כשל שוק רציני, הדבר הזה הוא שרשרת רחבה של מפרי תחרות. מול רשתות אין כוח אמיתי במדינה, לא עשו כלום. הם טייקונים במובן שחמש רשתות הן 70 אחוזים מהשוק, מכולות קורסות. ראיתי את רמי נכנס ויושב כבעל הבית ומפריע לחברי כנסת בדברים, זו התנהגות של בעל בית. תהיה ליכודניק, אבל אל תתנהג כבעל בית בכנסת. כל עוד אני בבית הזה, הוא יהיה כאחד האדם, מיליונר או עני יקבלו כבוד של מלכים". 

עריכה: מיכל קדוש 

16/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכאל ביטון
מיכאל ביטון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris