בן כספית ואריה אלדד

הרצי הלוי? "יהיה רמטכ"ל מצוין"

מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר סא"ל (מיל') דורון אביטל, שפיקד על הרמטכ"ל הנכנס: "הוא מאוד קשוב - מדובר בקצין עתיר קרבות וניסיון בהרבה תחומים"


היום (ב') נכנס הרמטכ"ל ה־23 של מדינת ישראל, רב אלוף הרצי הלוי, לתפקידו, זאת לאחר 38 שנים מרגע גיוסו ושורת תפקידי מפתח בכירים במערכת הצבאית. סא"ל (מיל') דורון אביטל, מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר שפיקד על הלוי, סיפר עליו ועל היכרותם רבת השנים. 

"לא רק פיקדתי על הרצי, הייתי צריך לבחור אותו ליחידה", תיאר. "להגיע ליחידה זה עולם קצת שונה. ראיתי חייל קצת מאובק, ושאלתי את עצמי האם הוא ישתלב - הוא עשה זאת יוצא מהכלל. בחרתי בו, הוא הוכיח את עצמו, ואחר כך התפתח עד להיות מפקד היחידה. מדובר בקצין עתיר קרבות וניסיון בהרבה תחומים, אני חושב שהוא יהיה רמטכ"ל מצוין". 

בהמשך, הבהיר: "יש פה רגע מאוד טרנספורמטיבי בכל העולם, תראו מה קורה באוקראינה. הטכנולוגיה תמיד משנה את כללי המשחק הצבאי, הרצי יהיה חייב להבין את הטרנספורמציה הנדרשת. אני חושב שיש לו את זה. אם יש משהו שמאפיין אותו הוא שהוא מאוד קשוב, יסודי וענייני. אני רגוע שיש לו את שני הנדבכים, את עניין המיוחדים ואת עניין צבא היבשה. הוא היה מ"פ בשטח ונלחם". 

עריכה: מיכל קדוש 

16/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הרצי הלוי
הרצי הלוי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris