בן כספית ואריה אלדד

בן גביר וסמוטריץ' מחוץ למשחק?

משלחת של שבעה סנטורים מארה"ב הגיעה לישראל אך סרבה להיפגש עם נציגי הציונות הדתית • ברק רביד ('וואלה') הביא את הפרטים


רכבת אווירית של בכירים בממשל האמריקני נמצאת בדרכה לישראל, אך התריעה כי היא אינה מעוניינת להיפגש עם נציגי מפלגות הציונות הדתית ועוצמה יהודית. ברק רביד ('וואלה') שוחח עם בן כספית ואריה אלדד והתייחס לידיעה.

לדבריו, זו הפעם הראשונה מאז הקמת הממשלה החדשה בה מועבר מסר מצד גורמים אמריקנים כי הם מסרבים לפגוש נציגים של שתיים ממפלגות הקואליציה. מטרת המפגש הוא קידום הסכמי אברהם - "הם התחילו במרוקו, עברו לבחריין, איחוד האמירויות, ולבסוף ישראל", הסביר רביד, "בהכנה להגעת המשלחת הזו ראש המשלחת, הסנטורית ג'קי רוזן, סנטורית יהודיה מנבדה, תומכת ישראל גדולה שקידמה שורה של חוקים למען ישראל בקונגרס אומרת שהיא מבקשת שבפגישות איתם לא יהיו נציגים של מפלגת הציונות הדתית ועוצמה יהודית כי הם לא מעוניינים לפגוש אותם".

רביד הסביר כי פגישה כזו לא תתקיים, אבל בו זמנית ביקש להזכיר שאסור לנו להתעלם מהאירוע הזה. "בעיניי, זו תנועה מאוד קלה בדימר הזה - מ־99 ל־98.5 אבל זה כן משהו שאנחנו צריכים לשים לב אליו כי בסוף הדימר הזה לא יזוז לך ביום אחד ב־50 מעלות".

לסיום ביקש להתייחס לאירוע בו נאסר על שגריר ירדן להיכנס למסגד אל־אקצא, ואמר: "האמת היא, שכיבו את האש הזו תוך שעתיים-שלוש. להבנתי, האירוע די מאחורינו. הם זימנו את השגריר, הוציאו הודעה, הוא בא בחזרה והתפלל במסגד - הכול בסדר".

עריכה: עדן בן ארי

17/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'
איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'  |  צילום: פלאש90
Paris