שיחות לילה
עם אבי כץ

"אם אני הצלחתי - כל אחד יכול"

לאחר שחולל שינוי בחייו בשיא הקורונה, החליט אמיר רחמנוב לסייע לאחרים לקחת לידיהם את המושכות על החיים וכעת הוא משמש כמטפל ויועץ בשיטת ה־NLP


לעיתים החיים מזמנים לנו תקופות טובות ולעיתים קשות, אך כיצד אפשר להפוך את המר למתוק? בשיא תקופת הקורונה, כאשר כולנו היינו סגורים בבתים, הכיר רחמנוב את שיטת ה־NLP וביצע שינוי מהותי בחייו. כעת, רחמנוב משמש כמרצה, מנטור ויועץ עסקי ואישי בשיטת ה־NLP. אבי כץ אירח אותו בתוכניתו ב־103fm, יחד דנו השניים על הדרכים להסתכל בצורה שונה על סיטואציות בחיינו ולהפיק מהן דברים חיוביים יותר. 

"נולדתי בעפולה, וגדלתי והתחנכתי בבית ים. עד שנות ה־20 המאוחרות הייתי בבת ים. היום אני משמש כמנטור אישי, מרצה, וגם עוזר לעסקים להתקדם", סיפר רחמנוב בפתח השיחה. , "גיליתי את עולם ה־NLP, אנחנו כביכול מתכנתים מחדש את החשיבה ואת הדיבור שלנו החוצה. למעשה, אני גיליתי תוך כדי המשבר הגדול, הקורונה, שישבנו בבית את עולם ה־NLP. הבנתי שהרבה אנשים אומרים 'זה אני, אי אפשר לשנות אותי. אלה ההרגלים שלי, נולדתי כזה'. אז זהו, שלא. אם אנחנו רוצים לעשות עם עצמנו עבודה, אפשר לשנות הכול".

עוד הסביר כי "אפשר להגיע לתוצאות מדהימות בטווח יחסית מאוד מאוד קצר. זה כל הסוד של ה־NLP. לקחתי את זה בגלל שאני גם איש עסקים, לקחתי את עולם ה־NLP וחיברתי אותו גם לעסקים. כשאנחנו לא מאה אחוזים עם עצמנו אנחנו לא יכולים לבנות חברה שהיא מאה אחוזים. כשאנחנו יודעים לתקן, זה פשוט מחבר את הכול יחד. ראיתי בהמון מקומות את החוסר הזה, בכל מיני עסקים שהגיעו אליי לאימון אישי, איך אנחנו משנים את המנהגים, המחשבות, את הסגנון שלהם - הופכים את השינוי בצורה הרבה יותר מהירה יחד".

"אם יש לי את הכלים לתת לאנשים שיהיו יותר מאושרים - אז למה לא?"

בנוסף, הודה רחמנוב: "הסיסמה שלי, מה שמקדם אותי לעשות את זה, זה שאם אני הצלחתי, מהמקום שהגעתי, ממצב סוציואקונומי נמוך, למקום שאני נמצא בו היום - כל אחד יכול. אם יש לי את הכלים לתת לאנשים כדי שהם יהיו יותר מאושרים, יותר שמחים, שלמים, אז למה לא?"

"הרבה פעמים אתה שומע אנשים שיש להם הכול והם מרגישים שאין להם כלום, ואז הם מתחילים לחפש", טען כץ, ורחמנוב השיב: "זה מתחבר לכל אלה שמגיעים לעזרה. יש את אלו שמגיעים לטיפול, ויש את אלה שאומרים להם שהם צריכים ללכת לטיפול. זה שמגיע כי הוא רוצה, הטיפול מצליח במאת האחוזים. זה שזורקים אותו נלחם, הוא בהתנגדויות".

עריכה: שני רומנו

22/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אמיר רחמנוב
אמיר רחמנוב  |  צילום: באדיבות המצולם
Paris