משפטים ונהנים

ינון על הרפורמה המשפטית: "היינו דמוקרטיה גם לפני שברק עשה את המהפכה שלו" • בן הבהיר: "תומך בשינויים, אך מה שקורה פה זו החרבה"


ינון מגל ובן כספית פתחו את השעה השנייה בהתייחסות לרפורמה המתוכננת במערכת המשפט. ינון אמר: "סתם מבלבלים את המוח כאילו זו פגיעה בזכויות אדם. היינו דמוקרטיה גם לפני שנות ה־90, לפני שברק עשה את המהפכה שלו. קשקוש מקושקש, הבל הבלים".

בן השיב: "אין אף מדינה בעולם, שהשיטה שתהיה פה - אם הרפורמה הזאת תעבור, תהיה בה. אף מדינה בעולם, אפילו לא אחת. באנגליה, הפוליטיקאים לא ממנים שופטים. במקומות שבהם ממנים שופטים יש שני בתי פרלמנט עצמאיים, יש חוקה שאין לנו".

במהלך השיחה, דנו השניים גם טענות של אנשי הייטק משני צידי המפה הפוליטית. ינון הקריא כמה מהמכתבים שהוא מקבל מאנשי הייטק. בין היתר, נכתב באחד מהם כי "התחושה היא שאנחנו מושתקים, שאסור להביע דעה נפרדת, ושאם תדבר לא באותו הטון, תמצא את עצמך בלי עבודה".

בן לא נותר בשקט והציג מכתבים אשר סותרים את הטענה, והדגיש: "אם חברת הייטק היא פרטית, הבעלים יכול להשבית אותה, לסגור אותה לכמה שהוא רוצה".

בהמשך העלה כספית את 'פרשת כרטיס האשראי' כדבריו: "נתניהו אישר את מה שאנחנו יודעים, שאין לו כרטיס אשראי. הוא טען שאין לו כרטיס כי איבד אותו כמה פעמים. מתי? לפני 30 שנה". כספית העריך מדוע נתניהו אף פעם לא משלם, "כי היא (שרה) פשוט לא נתנה לו דמי כיס", ורמז ל'מי שמנהל את העניינים' בביתו של ראש הממשלה.

24/01/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris