אודי סגל וענת דוידוב

"לירז ריתקה את בני לכיסא, היא הייתה יד ימינה של כרמל"

ניקול דניאל, אם לשני ילדים שהיו בגן של הגננת המתעללת כרמל מעודה, על קיצור עונשה של הסייעת לירז נתן: "היא יוצאת אחרי שנה ושבוע, זה מגוחך"


באופן שנוי מאוד במחלוקת, החליטה אתמול (ג') ועדת השחרורים לקצר את עונשה של לירז נתן, הסייעת בגן של הגננת המתעללת כרמל מעודה, משנתיים לשנה, זאת לאחר שבכתב האישום נטען כי סטרה לפעוטות, גררה אותם והטיחה על הרצפה.

ניקול דניאל, אם לשני ילדים שהיו בגן של מעודה, הביעה את זעמה נוכח הדברים: "לירז יוצאת אחרי שנה ושבוע, זה מגוחך, העונש היה זעום מלכתחילה אחרי המעשים שביצעה. תשע וחצי שנים שקיבלה מעודה זה לא מספק, אבל ביחס למה שהיה בעבירות דומות אני מבינה שההישג שלנו היה מטורף. יחד עם זאת, האם אני חושבת שתשע וחצי שנים שוות את הטראומה שהילדים שלי סוחבים עד היום? לא, אבל אני אישה שומרת חוק". 

"נתן הייתה יד ימינה של כרמל"

"לירז הואשמה אך ורק בעבירות אותן ביצעה בפועל", הוסיפה. "לא האשימו אותה בזה שהיא ראתה ולא מנעה, היא לא הצילה ילדים, וזה חמור לא פחות. היא הייתה יד ימינה של כרמל וראתה מה היא עשתה. ראיתי סרטון בו כרמל התעללה בבני הבכור, ולירז צחקה איתה. לירז ריתקה את הבן שלי לכיסא, היא דרכה על ילדה, כל ההתנהלות שלה בגן הייתה מאוד אגרסיבית. היא הצליפה עם מטלית ניקוי, הטיחה ברצפה, הפילה ילדים, דחפה וסטרה. לא חסר". 

בסוף דבריה, הדגישה דניאל: "לצערי ילדיי עדיין מתמודדים יום יום עם הדבר הזה, עדיין יש טראומות, הפרעות אכילה, חרדות וחוסר אמון. העולם לא צפוי בעיניהם, וזה משהו שמאוד קשה להסביר אותו. חוסר העקביות בהתנהלות של כרמל ולירז גרם להם לא לפתח תבניות. הם לא יודעים שאם הם מתנהגים יפה יבוא משהו טוב ולהפך. מבחינתם, כשהם סתם שתו מים הם חטפו סטירה".

עריכה: מיכל קדוש 

01/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג וענת דוידוב
גיא פלג וענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris