ניסים משעל וטל שלו

שוב לא שקט: ירי לעוטף עזה במהלך הלילה

גדודי חללי אל־אקצא לקחו אחריות על השיגורים, לאחריהם תקף צה"ל בעזה • טל לב רם ('מעריב' ו־103fm): "המסר לישראל - זו התגובה על המתרחש בכלא"


שוב מתוח: לילה לא שקט עבר על תושבי דרום הארץ בעקבות ירי רקטות אל אזור עוטף עזה, מהלך שנענה בתקיפת אתר ייצור ואחסנת חומרי גלם כימיים המשמשים לייצור הרקטות של חמאס. הפרשן הצבאי ושדרן 103fm טל לב רם ('מעריב') הביא פרטים נוספים על הידיעה.

"מה שהיה הלילה זה המשך של מה שהיה לפני חמישה ימים", הסביר לב רם בפתח השיחה. "מה שמתחיל בדרך כלל ביו"ש, מזרח ירושלים, הר הבית, מסתיים בעזה. לצערי אנחנו בתוך הכיוון הזה. לפנות בוקר צה"ל יוצא לתקוף, חיל האוויר, תוקף מעשה גם מתקן לייצור רקטות וגם מתקן שבו מאוחסנים חומרים כימים שמשמשים להתקנת חומר הנפץ או ליצירתו. במקביל ירי של נ"מ, טילי כתף, לעבר המטוסים שגם מפעיל 3 פעמים את האזעקות. ריטואל של הסלמה. הטענה או מה שלמעשה, המסר החוזר לישראל מארגוני הטרור בעזה, זו התגובה על מה שקורה בבתי הכלא".

עוד טען כי ישנו קשר ישיר לאירוע שהתרחש בג'נין: "אין אשמה כזו או אחרת על ממשלה. יש פה הסלמה. אני חושב שיש פה בעיית משילות של ראש הממשלה בתוך ממשלתו. כי בסופו שלד בר כשיש כבקר הסלמה, יש את נתניהו, גלנט, שמבקשים לייצב את הזירה, ומנגד יש שר שמנהל בעיקר ביחסי ציבור, אמירות, פעולות שזוכות גם ליחסי ציבור, כאילו נושא המאפיות הנושא העיקרי. יש את מזרח ירושלים ששם היה טריק לחבר בין בנייה בלתי חוקית למאבק בטרור, אז גם השכונות במזרח ירושלים ממשיכות את ההסלמה. ויש את הסיפור של הכלא. בן גביר מטעם עצמו הולך וקובע קביעות שאחרי זה מייצרות השלכות לגבי ראש הממשלה ושר הביטחון".

"חמאס וג'יהאד יוצרים משוואה שאומרת - תפגעו באסירים אנחנו משגרים רקטות?", תהו צמד המגישים, ולב רם אישר זאת: "כן בוודאי, זה תמיד היה. הנושא הזה של בתי הכלא תמיד היה רגיש. זה לא אומר שאתה לא פועל ולא מדכא שצריך, השאלה היא שאלת העיתוי, מה הטיימינג שלך. כאן יש חוסר סינכרון בין סדרי העדיפויות שמבקש נתניהו באמצעות שר הביטחון אל מולן מדיניות אחרת, אתה שומע כבר אמירות בתוך הממשלה שמתנגדות למדיניות של הממשלה עצמה. הדבר הזה מבחינתה של ישראל לא מוסיף לרגיעה, לכן אתה ממשיך להתגלגל לתוך הדבר הזה".

לסיום, הדגיש לב רם כי "הלילה נגמר. כל אחד משחק את הגבולות עד הקצה מבלי להגיע להסלמה. הערכת המודיעין שלא יימשך הירי כתוצאה ממה שקרה הלילה, אבל אין ספק שאם הסבב הזה נגמר אולי, אבל אם המגמה תמשך של ההסלמה, בעיקר במזרח ירושלים ובבתי הכלא, אני לא רואה את עזה שקטה. אנחנו לצערי נראה עוד מהמקרים האלה ככל הנראה".

עריכה: שני רומנו

02/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris