ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

"מרגיש מבוגר בחדר ההלבשה, אבל בחיים האמיתיים עדיין ילד"

גיא פניני, שחקן מכבי תל אביב, רשם הופעה מספר 511 בליגת העל בכדורסל • סיפר: "כל משחק מבחינתי זה סוג של חלום"


גיא פניני, שחקן מכבי תל אביב, רשם אתמול הופעה מספר 511 בליגת העל בכדורסל ומשתווה למאיר טפירו, כאשר עוד הופעה אחת הוא יהפוך להיות מלך ההופעות הבלעדי. בשיחה עם חברי צוות תוכנית הספורט ב־103fm, פניני שיתף בתחושותיו.

"מרגיש מבוגר, גם בחדר ההלבשה. בחיים האמיתיים אני עדיין ילד", טען, והמשיך: "השיא הזה הוא לגמרי גאווה. בסופו של דבר, זה הדבר שאני הכי אוהב לעשות, ולעשות את זה הכי הרבה פעמים יותר מכל שחקן אחר, כמובן יחד עם מאיר טפירו, זה כיף, זו ברכה מבחינתי. אני מסתכל אחורה, עברתי כל כך הרבה דברים, עברתי שתי פציעות קשות. להמשיך לשחק בגיל הזה - זה באמת כיף גדול".

בהמשך, סיפר על השפעתו של צביקה שרף עליו: "לצביקה יש חלק מאוד משמעותי בדרך שלי, ואני זוכר ממנו דברים שאף אחד לא יודע, שעיצבו אותי. הרבה דברים אני לוקח מהעבר, העבר זה משהו חשוב בקריירה של שחקן, ללמוד מטעויות".

מה צריך כדי להישאר בעסק הזה?
"קודם כל, עור של פיל. דבר שני, הדבר הכי חשוב לספורטאי זה להאמין בדרך שלו וללכת איתה עד הסוף. גם אם יש מהמורות בדרך, אז כן ללמוד, לתקן, אבל בסופו של דבר הביטחון, האמונה העצמית, ויותר מכל הכיף במשחק. מי שאוהב את המשחק וכיף לו - אז הוא ימשיך וייהנה מהדבר הזה. בסופו של דבר יש כאלה שמצליחים יותר, מצליחים פחות, אנחנו פה בענף הזה כי אנחנו אוהבים אותו, ובגלל זה גם אני רוצה להמשיך אחרי הקריירה של המשחק", הסביר.

עוד הוסיף: "עשיתי קורס מאמנים. קורס המאמנים האמיתי זה כל המאמנים שעברתי, למזלי עברתי את כל המאמנים הכי גדולים שהיו פה, חבל לא להמשיך את הדרך שלהם, לקחת מכל אחד את הדברים הטובים ולייצר משהו, אני חושב שזה חשוב לכדורסל".

"כל תואר במכבי זה הדבר הכי חשוב בעולם"

באשר לחלומותיו להמשך הקריירה, אמר: "כל משחק, לבוא ולעלות על המגרש, מבחינתי זה סוג של חלום. כמובן שיש את החלומות הגדולים יותר - לקחת השנה תארים עם מכבי, להחזיר את האליפות, להתקדם כמה שיותר ביורוליג, לקחת את הגביע. כל תואר במכבי זה הדבר הכי חשוב בעולם".

בסיום דבריו, שיתף: "אני חזרתי למועדון כי רציתי להחזיר את התארים, לא לבוא ולהיות הגיבור, אבל להיות חלק מהמערכת הזו ולהחזיר את המודעות לחשיבות התארים. השנה יש קבוצה ממש מעניינת מבחינת אופי, אנשים ממש טובים, כולם מבינים את גודל הסיפור, מבינים שהמועדון הזה הוא גדול. כולם במטרה אחת משותפת, נעשה הכול".

 

עריכה: ירדן חדד

 

06/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פניני
גיא פניני  |  צילום: דני מרון/וואלה!
Paris