אודי סגל וענת דוידוב

"חשתי שאני נזרק מצד לצד, יצאו מהמלון בטירוף"

אליעזר הופמן, משגיח כשרות ששהה באזור האסון במהלך רעידת האדמה בטורקיה, שיחזר: "לא היה קל להימלט, זוועה לראות את המתרחש"


אליעזר הופמן, משגיח כשרות בן 47, נחרד גם הוא לגלות שהוא חווה בזמן אמת את רעידת האדמה הקטלנית בטורקיה, זאת במהלך שהותו בגזיאנטפ במדינה. בשיחתו עם ענת דוידוב וניסים משעל, סיפר על החוויה המורכבת.

"לא היה קל לצאת משם, נהגי מוניות לא הסכימו לעשות את הנסיעה, כבישים סגורים. היה מאוד קשה. יצאתי אתמול ב־12 בצהריים והגעתי לאנקרה בשלוש בלילה. הייתי באוטו 15 שעות רצוף", סיפר הופמן, ותיאר את המראות לאחר רעידת האדמה שפקדה את האזור: "ממש זוועה, בניינים שקרסו, זוועה לראות את המקומות שם".

עוד שיתף כי "לא היה קל להימלט, ישנתי באמצע הלילה, ופתאום אני מרגיש שאני נזרק מצד לצד. קמתי בשיא המהירות, ירדתי למטה, זה היה בארבע בבוקר. כולם יצאו מהמלון בטירוף, היה 0 מעלות בחוץ, כפור אימים, אנשים עמדו בלי כלום. היה כפור אימים. אנשים עמדו עם ילדים ביד. מחזה ממש מזעזע".

בהמשך, התייחס הופמן להחלטה לחזור למלון על מנת ליצור קשר עם בני משפחתו לאחר שהצליח להימלט: "עד 6 וחצי אף אחד לא העז לחזור למלון, הביאו לנו מגבות במקום שמיכות בשביל לתפוס טיפה חום, משהו. בשש וחצי אנשים התחילו לחזור למלון, אני עדיין פחדתי, עד שבערך ב־7 ועשרים אמרתי 'אם אנשים יחפשו אותי אנשים יהיו בהיסטריה שלא ישיגו אותי', כי הטלפון שלי נשאר בחדר. הלכתי לעסקים, הלכתי לפקח על מפעל של העבודה. הייתי בקומה שביעית, הייתי צריך לרוץ 8 קומות למטה, פחדתי מאוד להיכנס".

"הפלוס שלי היה שבמלון שאני הייתי יש גנרטור חזק מאוד ולכן היה לי כל הזמן חשמל להטעין את הטלפון. ניצלתי בציפורניים, הרגשתי את הרעידות, לא ידעתי אם אני אצליח להגיע למטה. ראיתי מלא סדקים בקירות, פחדתי שיקרוס לי פתאום", הדגיש, "כמו שמישהו תופס אותי בכוח ומנענע אותי בכל העוצמה".

עריכה: שני רומנו

08/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רעידת אדמה בטורקיה
רעידת אדמה בטורקיה  |  צילום: ILYAS AKENGIN/AFP via Getty Images
Paris