אודי סגל וענת דוידוב

"לשר יש מנדט לבצע את המהלכים הללו מבלי לתאם"

ח"כ אלמוג כהן על הודעת בן גביר בדבר האפשרות לצאת למבצע חומת מגן 2: "הכוונה היא לא להכניס טנקים" • זעם: "המשטרה חייבת לעבור למצב מתקפה"


"חומת מגן 2. טרור מבין כוח. רק כוח. הלב נשבר לראות את התמונות מהפיגוע הנורא, ילדים ומבוגרים עם בגדי השבת שנרצחים ונפצעים. מחבל שקם ויוצא לרצוח כמה שיותר ילדים יהודים, גם בזירה הזו המחבל חוסל על ידי אזרחים חמושים שמנעו אסון כפול. את הטרור מנצחים ביד קשה ובאגרוף ברזל. נקמה עכשיו!!!". כך הגיב חבר הכנסת אלמוג כהן לפיגוע האכזרי בשכונת רמות בירושלים בשישי האחרון, שגבה את חייהם של שלושה בני אדם, שניים מהם אחים בני 6 ו־8.

בשיחתו עם ניסים משעל וענת דוידוב ב־103fm הסביר את עמדתו ויצא נגד המבקרים את הצהרת בן גביר על מבצע חומת מגן 2. "ההנחיה להכין תוכנית אופרטיבית במזרח ירושלים נאמרה לאחר הערכת מצב, אנחנו נופלים לנרטיב שזה נעשה על המדרכה", אמר.

"במזרח ירושלים קיימות תשתיות טרור של כלל הארגונים, לא רק של ארגון אחד, והביטוי חומת מגן 2 הוא לא באמת להכניס טנקים", הוסיף. "אין צורך בצבא, יש למשטרת ישראל מספיק כוחות ייחודיים וטובים שמאוד רוצים לבצע את המשימה הזו. הכוונה היא לא להכניס טנקים. אני לא דן במהות התוכנית האופרטיבית, אכן הונחה תוכנית ואופרטיבית לפעילות רחבה שכזו. לשר יש מנדט לבצע את המהלכים הללו מבלי לתאם את זה".

בסיום, הדגיש ח"כ כהן: "אנחנו מתמודדים עם טרור שרוצח שני ילדים. המשטרה חייבת לעבור למצב מתקפה, להעביר את היחידות שיודעות לטפל בדברים הללו תוך פגיעה במינימום בלתי מעורבים. היום ייערך דיון בנושא, לשר יש מנדט על הביטחון הלאומי, שנים יש טרור, זה אומר שצריך להמשיך לקבור את ילדינו? כך מדברים עם טרור". 

עריכה: מיכל קדוש 

12/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ אלמוג כהן, עוצמה יהודית
ח"כ אלמוג כהן, עוצמה יהודית  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris