איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אין מורה שלא מגיע לבית הספר - מי שרוצה, יכול להפגין בזמנו הפרטי"

סמדר מורס, מנהלת בית הספר נופים בת"א, לקראת ההפגנה בירושלים נגד הרפורמה המשפטית: "אנחנו שומרים על החוק ויש כאן חוק חינוך חובה"


סמדר מורס, מנהלת בית הספר נופים בתל אביב, התייחסה להפגנת הענק שתתקיים מחר (ב') נגד הרפורמה במערכת המשפט של הממשלה החדשה וסבירה מדוע היא מתנגדת לאפשר למוריה לעלות לירושלים בכדי למחות.

לדבריה, "הסיפור הוא לא העלייה לירושלים, אלא לשמור על מסגרת של יציבות - מקום שאליו מגיעים הילדים בצורה מסודרת. לילדים יש זכות לקבל חינוך ולנו המבוגרים האחראים יש חובה לספק להם החינוך ולהיות שם כדי לקבל אותם. יש כאן עמדה חינוכית מאוד ברורה, שבאה ואומרת - אני מכירה בזכות של כל אחד למחות ולהפגין, אבל אנחנו נמצאים בשעות הלימוד הפורמליות ואנחנו מחויבים להיות אנשי מקצוע ולהיות שם בשביל התלמידים. דמוקרטיה היא לא מושג או ערך של קבוצה אחת. גם מי שמלמד מחר יכול להיות דמוקרט".

בהמשך, עוד אמרה: "גם הרופא שמנתח לא יעזוב את המטופל שלו ויעלה לירושלים כי יגיד שהוא צריך לחכות עד שישוב. המדיניות שלי היא שכולם מגיעים מחר להית הספר, אין מורה שלא מגיע מחר לבית הספר ועולה לירושלים. מי שרוצה יכול להפגין במוצ"ש ובכל זמן אחר בזמנו הפרטי. אנחנו נמצאים בתוך שירות חינוכי וצריכים לתת מענה לתלמידים. אנחנו שומרים על החוק ויש כאן חוק חינוך חובה. הסיפור הזה לא עלה בכלל לשיח, אף מורה לא נגשה אליי וביקשה ממני להפגין. איזה דיון צריך להיות על זה? כל הנושא הזה של הפגנות בשעות העבודה, לא רלוונטי עבורנו".

עריכה: דוד זבולוני

12/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


המחאה נגד הרפורמה המשפטית
המחאה נגד הרפורמה המשפטית  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris