ניסים משעל וטל שלו

"האיום של בן גביר מאוד רציני"

לאור פינוי הכרם בשילה, השר לביטחון לאומי ביקש להזכיר מדוע הצטרף לממשלה • ח"כ אלמוג כהן הדגיש: "האלטרנטיבה של להמשיך להירצח ברחובות רעה"


לאחר שפונה כרם הזיתים אתמול (ד') בשילה, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הדגיש כי ההחלטה להצטרף לממשלת נתניהו הייתה על בסיס הבטחה מראש הממשלה שזו תהיה ממשלת ימין מלא מלא, והודה כי "לא לנער הזה פיללנו". סביב דבריו של השר, ניסים משעל וגיא פלג שוחחו ב־103fm עם חבר הכנסת מטעם מפלגת עוצמה יהודית אלמוג כהן, אשר התייחס לדברים.

"אני מוכרח לומר שהממשלה עדיין בחיתוליה אבל כרגע ממה שאנחנו רואים אנחנו לא מרוצים. אנחנו לא רואים שינוי מדיניות שעליו הסכימו כל הצדדים שהתכנסו בכדי להקים קואליציה רחבה. בסופו של דבר, כן, לא לנער הזה פיללנו", הודה ח"כ כהן בפתח השיחה. "אנחנו נלחמים פה כדי להביא ביטחון אישי, קונצנזוס ציבורי, ואם לא נקבל את הכלים הראויים כדי לבצע את המשימה לא נוכל להיות חלק מהמשימה, בוודאי".

לאור אמירותיו תהו צמד המגישים האם איומו של בן גביר בנוגע להמשכו בממשלת נתניהו רציני, וח"כ כהן הדגיש: "כן, האיום מאוד רציני. בסוף, נבחרנו ברוב מאוד גדול של ציבור רחב שיודע בדיוק מה הוא רוצה, הוא רוצה פה ביטחון אישי, משילות, אכיפה שוויונית ולא בררנית. בסופו של יום כפי שאתם מקבלים את הכלים כדי להצליח במשימה שלכם, גם לנו יש רצון שהוא מאוד טבעי. אנחנו לא באים לחפש ג'ובים או תפקידים, זה לא מעניין. אנחנו באים בכדי באמת לבוא וליצור פה שינוי רחב".

כאשר ביקש משעל לחזור על דבריו של ראש עיריית לוד אשר בעירו אירוע שני חיסולים תוך יממה, טען ח"כ אלמוג: "רביבו במקרה הזה צודק, כפי שהבטחנו אנחנו מתכוונים לעשות. אבל בסוף אנחנו כרגע בשלב שהוא מאוד קריטי, דיונים באוצר. אנחנו אומרים להם 'אנחנו צריכים את הכסף עכשיו', הפשיעה לא מחכה. אנחנו נלחמים יום יום, אנחנו במקום ובשלב שבו ההבנה שלנו היא שהדרישה הציבורית היא שאין לה ימי חסד ובצדק".

בהמשך, התייחס ח"כ אלמוג כהן לאזהרתו של ראש השב"כ מול השר לביטחון לאומי כי התנהלותו מתסיסה את השטח, על כך פרסם ספי עובדיה ('חדשות 13'): "בתקשורת באמת יש ניסיון להקטין את המדיניות של השר במזרח ירושלים, מפני שאמרו פיתות, ניסו להקטין. זה הרבה מעבר לפקפוק והניסיון להקטין את מדיניות השר במזרח ירושלים. יש שם מבצע ומבצע גדול, מאסיבי, שעלול להבעיר את העיר, אבל בסופו של יום הכול עלול להבעיר את העיר, את המזרח התיכון. כל פעולה עלולה לעלות לנו בדם, אז נמשיך להירצח ברחובות? לקבור ילדים לפני כניסת שבת?"

"שנפסיק לפעול? תפקידו של ראש השב"כ מאוד ברור - סיכול טרור, סיכול חתרנות מדיניות וכו'. שיתעסק במה שהוא צריך לעשות. אני מכבד ומעריך אותו אבל תפקידו לא להעביר לגורמים מדיניים אזהרות כאלה ואחרות. בסוף ברור שכשיוצאים לפעילות התקפית זה עלול להתסיס את הצד השני. האלטרנטיבה של להמשיך להירצח ברחובות מאוד רעה בעיניי", הדגיש.

עריכה: שני רומנו

16/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris