אודי סגל וענת דוידוב

"לא רואה זאת ככרטיס צהוב ובטח לא אדום"

ח"כ בועז ביסמוט על אזהרת הממשל האמריקני נגד התמורות המשפטיות: "אני שומע את הציבור, זה העם שלי" • על רא"ל (מיל') יעלון: "הפירומן הראשי"


בשיחה שערך שגריר ארצות הברית בישראל טום ניידס בפודקאסט אמריקני, התייחס לרפורמה המתוכננת במערכת המשפט, והבהיר כי ממשל ביידן ייעץ לראש הממשלה בנימין נתניהו "ללחוץ על הברקס", לדבריו, בקידום סעיפיה.

חבר הכנסת בועז ביסמוט שוחח עם ענת דוידוב וניסים משעל והתייחס לדברים: "אני לא רואה את זה, לא ככרטיס צהוב ובטח לא ככרטיס אדום, ארה"ב היא ידידה גדולה שלנו, לא רק שהיא שותפה שלנו, היא חולקת איתנו את אותם ערכים, הייתה, ממשיכה, וכך הדברים יהיו. שמעתי את בוגי ונחרדתי, קודם כל, דמוקרטיה היא מושג ערכי, היא דבר שהוא בתוקף כל זמן שמי שאנחנו רוצים מנצח את הבחירות, ברגע שזה לא הצד שאנחנו מעוניינים בו אז יש לנו בעיה ולזה אחראי לגמרי בוגי עצמו, אחד הפירומנים הגדולים. ארה"ב ניזונה מאינפורמציה שמעבירים אליה, מה ששוכחים אנשים חסרי אחריות, שזה מחריד אותי שהם היו בתפקידים האלה, אותם מנהיגי ציבור לשעבר, הם שוכחים שמדיניות החוץ של מדינת ישראל היא של כולנו, הכלכלה הישראלית היא של כולנו ולכן הייתי מצפה מהם קצת יותר אחריות".

"מה שיש לי להגיד לשגריר האמריקני שאני מאוד מכבד, הוא דווקא הראשון שצריך לדעת שהנשיא, פוליטיקאים בארה"ב, בוחרים שופטים עליונים. כאשר למשל הנשיא לשעבר בחר לא באחד, לא בשניים, שלושה שופטים עליוניים. כאשר בבית משפט האמריקני יושב שופט, שלמרות שטראמפ מינה אותו, כאשר הייתה מחלוקת בין ביידן לטראמפ - הוא פסק לטובת ביידן. ימונו שופטים, לא ימנו אנשים חסרי אחריות או נציגים של הממשלה", ציין. 

עוד הדגיש: "אני הראשון שאומר – אני שומע את הציבור, אני שומע את ההפגנות, זה העם שלי, זה אנשים שהם יקרים לי, המפגינים הם לא אויב שלי, הם העם שלי. הפגנה במדינת ישראל, בואו נהיה כנים - זה לא דבר שהוא חדש, אנחנו היינו שבועות ארוכים עם כיסוי תקשורתי מדהים, היו לנו הפגנות בלפור, תמיד יש תירוץ, תמיד יש סיבה". 

"אסור לשכוח שארה"ב היא ידידה גדולה שלנו אבל יש גם את ישראל ואת האינטרסים שלה"

באשר להצגת הרפרומה לציבור, תקף: "תלוי גם איך אתה מוכר אותה, משווק אותה, מתייג אותה, ולא רק אנחנו, אלא לתקשורת יש חלק גדול בנושא הזה. כאשר אתם פותחים את המהדורה ואתם מדברים על המהפכה המשפטית, וזו לא מהפכה זו רפורמה, אתה רוצה להחזיר את המצב לקדמותו, אתה לא באת לקלקל אלא לתקן. לראייה, הנשיא עצמו דיבר בנאומו על החיוניות, שיש מקום לרפורמה, השאלה היא איך עושים אותה, אנחנו התקדמנו באומץ רב, באנו לתקן דברים שרבים הרסו. אמרתם שאמריקה מודאגת מהרפורמה. אסור לשכוח שארה"ב היא ידידה גדולה שלנו אבל יש גם את ישראל ואת האינטרסים שלה" .

בהמשך, התייחס ח"כ ביסמוט להצעת החוק שלו המורה על הגבלת פרסום הקלטות סתר, והבהיר: "גם הוא, מה לעשות, סולף. החוק שלי קיים במדינה ליברלית, החוק שלי קיים בקליפורניה. אני קראתי הבוקר את אותה ידיעה שליועמ"שית יש בעיה עם החוק הזה, אני עומד מאחורי החוק הזה. החוק הזה דן בדבר שגם לשניכם הוא דבר מאוד יקר - צנעת הפרט. גם אתם לא הייתם רוצים שיקליטו אתכם שלא בידיעתכם ברבים, בנושאים שהם אינטימיים, שהם פרטיים, בנושא זוגיות, בנושא אמונה דתית. עשרות שנים הייתי בתקשורת, החוק שלי לא בא למנוע מכל עיתונאי ישראל לעבוד, החוק שלי בא רק לדון בנושא שהוא צנעת הפרט. כל מה שקשור לחשיפת עוולה, אין לי שום בעיה. מציגים את החוק שלי כאילו אני מונע הקלטות, לא נכון, החוק שלי שמונע פרסום כאשר מדובר בנושאים שהם צנעת הפרט, ואני מאוד גאה בזה".

עריכה: נויה חסון 

19/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בועז ביסמוט
בועז ביסמוט  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris