בן כספית ואריה אלדד

"יודע מה הבעיה שלכם לפעמים? גזענות של ציפיות נמוכות"

ח"כ אלמוג כהן הגיב לטענות על דיבורו המזלזל כלפי חברי כנסת מהאופוזיציה: "לא מתנצל, מילימטר. ומייצג את העם"


במהלך הלילה שבו עברו בקריאה ראשונה שני סעיפים מתוך הרפורמה המשפטית, חבר הכנסת אלמוג כהן (עוצמה יהודית) העלה סרטון לייב שעורר תגובות רבות, כשבין היתר נשמע מדבר בזלזול ולעג לעבר חברי כנסת מהאופוזיציה. בשיחה עם בן כספית ודידי הררי ב־103fm, הוא הגיב לדברים.

"אני לא אוהב להשתתף בפסטיבלים של צביעות. האיש הזה, עופר כסיף, שבוע שעבר קרא לי נאצי, איפה היית בן? לא שמעתי אותך. אתה דורש ממני? אתה יודע מה הבעיה שלכם לפעמים? גזענות של ציפיות נמוכות. לאלמוג אפשר להגיד נאצי ובן יונה, זה בסדר. לא מתנצל, מילימטר. אני מבין שאתה לא מתחבר לסגנון שלי, אבל אני בא ומייצג את העם", תקף.

"לפעמים צריך לדבר איתם בשפה שהם מבינים אותך. זה שפה שהם מבינים מצוין. האיש הזה הוא איש שבסוף קורא לנו ביום השואה, במדינת ישראל, במליאה, בדוכן, שהוא חי במדינה נאצית. צריך להציב להם גבולות", סיכם.

"לא הבטחנו מופע קסמים"

במהלך השיחה התייחס גם לאלימות הגואה בנגב, כאשר בלילה אלמונים השחיתו סניף של 'ארומה' בעין עבדת וביישוב הבדואי ערערה נראו חילופי אש בין שתי ממשפחות יריבות.

"מה שכרגע קורה זה גל של אלימות באזור הנגב", הכריז ח"כ כהן. "כבר אתמול בלילה, אני קיבלתי את ההתייחסות לנושא בערערה מאחד מחברי הכנסת הערבים, ומיד התקשרתי למי שצריך בכדי לוודא מדוע לא עוצרים את העבירה מיד. אתמול בלילה כבר החלו מעצרים, נתפס אתמול מישהו עם אקדח עליו. בסוף, לעצור את האלימות בחברה הערבית ייקח זמן. כרגע מה שאנחנו כן עושים זו פעילות נקודתית".

בתגובה לאמירותיו טען הררי כי מדובר באקמול אל מול הבעיה הנרחבת, וחבר הכנסת הסכים עם אמירתו: "אתה צודק, אני אומר בצורה ברורה - המטרה שלנו להביא את השקט גם לחברה הערבית, שראויה לו, ויחד עם זאת יש שני וקטורים, הווקטור הטקטי זה בעיקר להביא כוחות שלא פעלו שם בעבר והם כבר פועלים שם היום. ובעיקר לתת לשוטרים את הגיבוי, את הגב, הסיוע. היום אנחנו למשל בתקופה שמאוד חשובה להשיג תקציב למשרד לביטחון פנים. יש פה משהו שהוא קונצנזוס - השקט שלו אזרחי מדינת ישראל ראויים".

"אנחנו כרגע עם האוצר מבקשים את הכסף דחוף, אנחנו רוצים להוציא את התוכניות שלנו לפועל. אנחנו נלחמים על זה, אנחנו מבקשים את זה, אנחנו מציפים את הבעיה. אנחנו לא הבטחנו מופע קסמים, הבטחנו לטפל בבעיה של הפשיעה, אבל ברור לכל ברדק שבסוף צריך תקציב. אי אפשר לגייס היום שוטרים למשטרה. מי יתגייס בשביל 7,600 ש"ח, יעבוד חגים, שבתות, הקפצות, ולא יוכל להביא אוכל הביתה?", זעק.

עוד טען ח"כ כהן כי "בנושא המשילותי אנחנו כן מעבירים חקיקות. חיפושי אמל"ח כיום להוציא צו זה סיפור, כשאתה מקבל מידע על אמל"ח אתה צריך צוות שמגיע לשם ולוקח את האקדח הזה. זה לא קורה ביום יומיים. הממשלה הקודמת אחרי שנה וחצי לא הצליחה לשפר את שכר השוטרים".

עריכה: שני רומנו

21/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris