איפה הכסף
עם ענת דוידוב

יאיר לפיד? "מנהל קמפיין חובק עולם נגד המדינה"

ח"כ חנוך מילביצקי (הליכוד) על הדיונים בוועדת הכספים סביב הרפורמה: "אני לא חושב שצריך לעצור את החקיקה, אנחנו נבחרנו כדי לממש את המדיניות"


ענת דוידוב שוחחה ב־103fm עם חבר הכנסת חנוך מילביצקי (הליכוד) על הדיונים הסוערים בוועדת הכספים הבוקר (ד') בנושא השפעת הרפורמה המשפטית על המשק הישראלי.

לדבריו, "זה לא שאנחנו לא קוראים את המפה. אנחנו לצערי לא נאבקים כרגע מול כוחות שוק שפועלים באופן טבעי, אלא מול גורמים בתוך מדינת ישראל שעוסקים בלנסות ולפגוע במדינה בכל דרך - את אחד מהם ראינו היום על דוכן הכנסת משתלח בשר המשפטים, קוראים לו יאיר לפיד, הוא מנהל קמפיין חובק עולם נגד מדינת ישראל. זה עצוב מאוד".

"רואים את הדברים שלו מהדהדים בכל המקומות. כל הקבוצות הללו שפתאום קמות מכל המקומות ומחליטות שהן מתייחסות לרפורמה המשפטית במדינת ישראל. אני אשמח לדעת מי באמת מממן את הסכומים המטורפים שעולה להפיק את כל ההפגנות הללו", אמר.

באשר לרה"מ נתניהו, טען כי "מה נראה לך, שהוא באמת הפסיק להקשיב והוא גם פועל נגד המדינה? לא, ברור לחלוטין שזה לא המצב, אבל לכולנו ברור שאנחנו מתמודדים כרגע עם גל מאוד גדול של פעילות שמטרתה ללבות ולפגוע במדינה כמה שיותר. אנו נצלח את זה, בסופו של דבר הכלכלה הישראלית חזקה, בריאה ויציבה. היא הוכיחה את זה בעבר והיא תמשיך להוכיח את זה הלאה".

"רוצים לגבש הסכמה רחבה, אבל בשביל זה צריך פרטנר"

בהמשך, הוסיף: "אני לא חושב שצריך לעצור את החקיקה. בסופו של דבר, אנחנו נבחרנו לממש מדיניות. אנחנו יכולים לבוא ולממש את המדיניות בעצמנו, יש לנו את הרוב הדרוש. אנחנו לא רוצים לעשות את זה, רוצים לגבש הסכמה רחבה, אבל בשביל זה צריך פרטנר".

עוד הסביר כי "ראוי שהנגיד וכל איש מקצוע אחר, כשראש הממשלה קורא לו להתייעצות, או כששר האוצר קורא לו להתייעצות, או כל שר אחר קורא לו להתייעצות - חשוב שהוא יגיד את מה שהוא חושב, ללא יראה, ללא מורא ובמלוא החומרה ככל שיש בזה צורך. הבעיה נוצרת כאשר מדבררים את הדברים האלו החוצה ואז מדברים ענייניים זה הרבה פעמים הופך לקמפיינים תקשורתיים".

בסיום, התייחס לשאלה האם צריך להצר את צעדי בנק ישראל, בהתייחס לציוץ שצייץ השר אלי כהן. "לא. אני לא שמעתי מישהו שמדבר על להצר צעדים של בנק ישראל. צריך לשאול את אלי כהן למה הוא התכוון, אני לא שמעתי על זה ולא שמעתי מישהו מדבר על זה, באמת", אמר.  

 

עריכה: ירדן חדד

22/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חנוך מילביצקי
חנוך מילביצקי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris