ניסים משעל וטל שלו

"אם הם לא רוצים לדבר איתנו, נמשיך בשביתה"

בני ביטון, ראש עיריית דימונה, על שביתת השלטון המקומי נגד משרד האוצר: "אני קורא פה קריאה לחברי וידידי רה"מ לקרוא לשר האוצר לבוא ולשבת איתנו"


במקומות רבים ברחבי ארץ, השלטון המקומי משבית היום (ה') את שירותי העיריות ומערכת החינוך, זאת, כאות מחאה עקב התעלמות שראשי העיר טוענים שקיבלו לדרישות שלהם ממשרד האוצר והשר בצלאל סמוטריץ'. ניסים משעל וגיא פלג דנו על כך ב־103fm עם בני ביטון, ראש עיריית דימונה, אשר הגיב לדברים.

"אצלנו בדימונה, כל מערכת החינוך מושבתת. בכל השלטון המקומי יש שביתה לכולם. אנחנו יודעים שיש איזה שבעה-שמונה ראשי רשויות שהפרו, אבל אני ותיק בשלטון המקומי ולא ראיתי כזאת התגייסות תחת השלטון המקומי, תחת הנהגתו של יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס", אמר.

לדבריו, "שר האוצר לא באירוע לצערי הרב. מי שמנהל את האירוע זה נערי האוצר. הם מנהלים את האירוע, והם לא התחלפו. נערי האוצר שהיו בממשלה הקודמת עברו לממשלה הזאת והם מטעים אותו. אני קורא פה קריאה נרגשת לחברי וידידי ראש הממשלה לקרוא לשר האוצר, האירוע חונה במשרד האוצר, לבוא ולשבת איתנו. אנחנו רוצים הידברות תרתי משמע. אנחנו לא רוצים ששני מיליון ילדים יישבו בבית. זה אירוע לא פשוט, זה אירוע קשה למשפחות הצעירות".

עוד אמר: "אני מקווה שהיום יקראו לנו לפגישה. אנחנו נפגשים, כל ראשי הרשויות היום, לפגישה בשעה 13:00 להמשך הפעולה. אנחנו מבקשים להידבר איתם. אם הם לא רוצים לדבר איתנו, אז אנחנו נמשיך בשביתה. אנחנו לא נעצור את זה. אני קורא כאן מעל גלי האתר, ולא רק מעל גלי האתר. אין לי בעיה, יש לי את הטלפון של ראש הממשלה. אם צריך לנסוע, אני נוסע, גם אני וגם חיים (ביבס) היום לירושלים, אנחנו לא נחכה".

"אני מפיל עליו שביתה כי גם לי יש אחריות"

ביטון שיתף כי אתמול נפגש עם ראש הממשלה נתניהו. "אני יזמתי, וראש הממשלה ביקש ממנכ"לו, מיוסי שלי, להיפגש עם צמרת השלטון המקומי, ישבנו איתם. אתה מכיר את כיפופי הידיים, אני לא צריך לספר לך", אמר, והוסיף לגבי נתניהו כי "אני מפיל עליו שביתה כי גם לי יש אחריות ולנו יש אחריות כלפי האזרחים שלנו. לא הכול פוליטיקה. אנחנו מפרידים בין פוליטיקה לבין זה".

על איזה סכום מדובר? על מה הוויכוח?
"זה פחות מהסכומים של ההסכמים הקואליציוניים, המבין יבין. הסייעות זה כמעט 600 מיליון שקל שמגיע להן בהסכם השכר. האוצר מבין את זה. הם מבינים את האירוע הזה, שסייעת תרוויח 6,500 שקל. אתה יודע כמה גני ילדים לא נפתחים כל יום במדינת ישראל? אף אחד לא יודע, למה? כי לא מגיעה סייעת ואם אתה לא מביא סייעת לגן, אז הגן לא נפתח. אנשים לא יודעים את זה".

לטענתו, "עשינו בשלטון המקומי מן פול כזה של סייעות. ביקשנו מהם, 'תנו לנו עבודה מועדפת לסייעת'. יש לנו בפול שלנו 20 אלף סייעות שמוכנות, אם ייתנו להן עבודה מועדפת. אני מקווה שירושלים שומעת אותנו ואנחנו נמשיך ולא נתבצר בעמדתנו, כמו שכל אחד מתבצר. אנחנו ניזום ונלך לשבת איתם, שישמע אותנו שר האוצר, יזמן אותנו, יקרא לנו. גם אם הוא לא יקרא לנו, אנחנו ניזום פגישה איתו".

23/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בני ביטון
בני ביטון  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris