סיון כהן

כסיף: "עשה לי קולות של פיזור חיות"; ואטורי: "זה בראש שלך"

עימות חריף התחולל אמש (ד') בכנסת • ח"כ ניסים ואטורי (ליכוד) וח"כ עופר כסיף (חד"ש) הציגו כל אחד את גרסתו לאירוע


עימות חריג נרשם אתמול (ד') בכנסת בין חברי כנסת ממפלגת הליכוד, וביניהם חבר הכנסת ניסים ואטורי, לבין חבר הכנסת עופר כסיף. סיוון כהן שוחחה ב־103fm עם ח"כ ואטורי וח"כ כסיף, אשר הציגו כל אחד את גרסתו למהומה.

בפתח השיחה ביקשה כהן מחבר הכנסת מטעם הליכוד להתייחס לטענה כי ירקו על כסיף, וואטורי הדגיש: "אני לא יודע מה היה ביציאה, אני יודע מה היה איתי. הוא בא, נשען לידי על הדלפק ומתחיל לגדף אותי. אמרתי לו שילך מפה, לאחר מכן הוא התחיל לגדף וקרא לחיילי צה"ל בשמות גנאי. פה נגמר הסיפור, לא פוגעים ביותר בחיילי צה"ל. הוא הוצא מהמליאה, היו שם עוד התקפות. אני אומר לך שוב - אני הגבתי למה שהוא עשה, אני לא חושב שהגזמתי. התחלתי בברכה לחיילי צה"ל שחיסלו 10 מחבלים והוא קם ואמר 'רוצחים'".

חבר הכנסת עופר כסיף סירב לנהל דיון על שאירע עם ח"כ ואטורי, וטען: "זה שקר כהרגלו. אבל אני לא רוצה להתעמת איתו, אני איתו לא מנהל שום שיח. האירוע התחיל כשאני עבדתי ליד ואטורי ואלמוג כהן, ואטורי עשה לעברי קולות של פיזור חיות כמו שכהן עשה שלשום וצילם. משם זה התחיל. עברתי, הוא עשה לי את הקולות האלה, אני בכלל התעלמתי מהם, הם לא שווים את היחס שלי".

"נראה לי שזה בראש שלך", תקף ח"כ ואטורי, והוסיף: "לא השמעתי קולות של חיות. הוא בא לכיוון שלי, הגיע עד אליי, ישב וחייך. בן אדם שנפגע לא מחייך, נכון? הוא חייך וגידף אותי בהנאה". חבר הכנסת עופר כסיף חזר על דבריו: "עברתי, הוא עשה לי את הקולות האלה, רואים שהסתובבתי אבל לא התקרבתי אליו ובטח לא ישבתי. עמדתי בכניסה לשורה שלהם. לא קיללתי, אמרתי דברים לא נעימים זה נכון. אמרתי לו שהוא טיפש, דברים מהסגנון הזה".

ח"כ כסיף: "הכול החל בקולות" • ח"כ ואטורי: "כשהוא אמר שחיילי צה"ל רוצחים נגמר הסיפור"

כהן ביקשה להדגיש כי גם 'טיפש' זו קללה, וח"כ כסיף הבהיר: "בסדר, אני אומר עוד פעם, הכול החל בקולות שהוא עשה, אחרת הייתי ממשיך למקום שלי. הוא משקר כשהוא אומר שהתיישבתי והתקרבתי, הכול מצולם. לא התקרבתי. באיזשהו שלב היו חילופי דברים, כנראה שהיו"ר קרא לי לסדר ולא שמעתי, ברגע שהסדרנים הגיעו אותו אחד שאת מדברת איתו במקביל קם לתקוף אותי פיזית. לא הגבתי, הלכתי לכיוון היציע עם הסדרנים. בדרך היו עוד חברי כנסת שגידפו".

ח"כ ניסים ואטורי התרעם נוכח הצגת הדברים מצידו של כסיף: "רואים בסרטו שהוא מחייך אליי, אני יושב, הוא עשה פרסה לכיוון שלי ושל אלמוג. הוא עשה פרסה אלינו, רואים את זה בסרטו בבירור, הוא נשען על השולחן ומתחיל לגדף. זה שניות ארוכות שרואים שהוא מגדף אותי, אני אומר לו 'תפסיק, תלך מפה'. כשהוא אמר שחיילי צה"ל רוצחים פה נגמר הסיפור. יש כבר תלונה שלי נגדו בוועדת האתיקה של הכנסת, אי אפשר לקרוא לחיילי צה"ל רוצחים. זה חמור מאוד. אני רוצה לשמור על שיח נאות בכנסת, שלא יפגעו בחיילי צה"ל נקודה. שיפגעו בי אין בעיה".

עריכה: שני רומנו

23/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים ואטורי
ניסים ואטורי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris