רון קופמן ואריה אלדד

סקר 'מעריב': ניצחון לגוש האופוזיציה

עפ"י התוצאות הדרמטיות, אם הבחירות היו מתקיימות היום הקואליציה הייתה מאבדת את יתרונה ומפסידה את השלטון • יש עתיד המפלגה הגדולה ביותר


כאשר ברקע המחאה נגד הרפורמה המשפטית מתגברת, ומנגד, הממשלה מעבירה השבוע שני סעיפים מתוכה בקריאה ראשונה - מסקר 'מעריב' בשיתוף פאנל פוליטיקס שפורסם הבוקר (ו') עולה כי אם הבחירות היו מתקיימות היום, האופוזיציה הייתה עם 65 מנדטים, לעומת הקואליציה עם 55. מפלגת יש עתיד הייתה הגדולה ביותר עם 27 מנדטים, ואחריה הליכוד עם 26.

על פי חלוקת המנדטים, המחנה הממלכתי עולה ל-19 מנדטים, אחריה ש"ס עם 10, יהדות התורה ועוצמה יהודית עם 7 כל אחת. אחריהן מגיעות מפלגת העבודה, הציונות הדתית, ישראל ביתנו וחד"ש-תע"ל עם 5 כל אחת. את הרשימה סוגרת מרצ עם 4 מנדטים. מתחת לאחוז החסימה ניצביות רע"ם עם 2.6%, בל"ד עם 2.1% ונעם עם 0.4%.

המשיבים לסקר גם נשאלו, 'מה עמדתך לגבי הקריאות להידברות בין הצדדים בכל הנוגע לרפורמה המשפטית של הממשלה?' 71 אחוזים ממצביעי האופוזיציה קוראים לעצור את החקיקה, לעומת 10 אחוז בלבד של מצביעי הקואליציה. 77 אחוזים ממצביעי הקואליציה טוענים כי ההידברות צריכה להתקיים, גם אם תהליך החקיקה ממשיך.

עוד נראה בסקר, כי 96 אחוזים ממצביעי יש עתיד טוענים שהשסע החברתי בין תומכי הרפורמה למתנגדיה יחריף. מנגד, 44 אחוזים ממצביעי הליכוד חושבים שהשסע יירגע.

ניסים משעל שוחח על כך ב־103fm עם מנחם לזר מ'פאנלס פוליטיקס', אשר הביע את דעתו בנושא וטען: "אנו רואים סוג של כרטיס צהוב לקואליציה, כנראה שיש חוסר נחת מאיך שהדברים מתנהלים". 

בסקר השתתפו 502 חברים בפאנל המשיבים של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט.
הסקר בוצע על גבי מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל מגיל 18 ומעלה, יהודים וערבים כאחד. הסקר נערך ב־22-23 בפברואר 2023. טעות הדגימה המרבית בסקר זה היא 4.3%.

24/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו ויאיר לפיד
בנימין נתניהו ויאיר לפיד  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris