איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הממשלה, באופן תמוה, מתעלמת מענף התיירות"

דני ליפמן, מנכ"ל רשת אטלס, תקף את האפשרות שיבוטל הפטור ממע"מ לתיירים: "ידוע שמדינת ישראל היא יקרה לתיירות לעומת מתחריה גם ככה"


מי ידאג לענף התיירות? על פי הפרסומים, משרד האוצר מנה שלל הצדקות לכוונתו לבטל את פטור המע"מ על התיירות הנכנסת. דני ליפמן, מנכ"ל רשת אטלס, שוחח עם ענת דוידוב ב־103fm והתייחס להצהרות.

"מהבוקר הזה ששמעתי את הבשורה, אני ממש כועס ומאוכזב", הצהיר והסביר: "אני לא מבין מה קורה. הממשלה, באופן תמוה, מתעלמת מענף התיירות שכידוע ספג את המכה הקשה ביותר בתקופת הקורונה. ענף שיצא מהמגיפה מוכה, ומה שגרם לו לשרוד זה הלוואות מערבות המדינה שניתנו למלונות".

בהמשך, הוסיף בקשר להחלטת הפטור כי "ידוע שמדינת ישראל היא יקרה לתיירות לעומת מתחריה גם ככה, זה פשוט מייקר את זה ב־17 אחוז. זה קורה בשעה שבשנת 2022, למרות שבמקומות אחרים בעולם התיירות חזרה לעצמה כמעט במלואה, במדינת ישראל הגיעו כמעט חצי מהתיירים שהגיעו בשנת 2019".

והביע זעם רב: "במקום להשקיע בענף הזה תקציבים גדולים יותר כדי לשווק את המדינה, הממשלה החליטה להוריד את התקציב. אם רוצים לעודד תיירות, זה מה שצריך לעשות. רק מדינת ישראל מעמיסה נטל על נטל, כשגם ככה יש מספיק נטל על הענף הזה והוא עוד מלקק את פצעיו מהמשבר הארוך שהיה פה. זה עצוב מאוד".

עריכה: דוד זבולוני 

26/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"ידוע שמדינת ישראל היא יקרה לתיירות"
"ידוע שמדינת ישראל היא יקרה לתיירות"  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris