איריס קול

"הדברים שתראו בסרט יגרמו ל'מנאייכ' להחוויר"

העיתונאית ועמיתת התחנה סיון כהן סיפרה על סרטה 'רגע האמת' שישודר ב'רשת 13' • אמרה: "שמעתי אנשים שהיו במח"ש הרבה מאוד שנים והייתי בהלם"


סרטה של העיתונאית ושדרנית 103fm סיון כהן, 'רגע האמת - מדינה בהפרעה', חושף את הסודות והמחדלים במשטרה, ומביא הצצה למה שקורה בחדרי חדרים ומשפיע על כל בית בישראל. לקראת השידור מחר (ג') ב'רשת 13', שוחחה כהן עם איריס קול ב־103fm וסיפרה על הסרט. 

"זה התחיל מזעקה של שוטרי מג"ב, התרחב לשוטרים רגילים. אני לא יודעת אם יצא לך לראות, סרטונים ותיעודים של שוטרים שפשוט בורחים מאירועים, מושפלים. קרה כאן משהו שמתגלגל ישירות לביטחון האישי שלנו, שהוא גם ברמה המבצעית, אבל גם באונס בגדרה, וגם ברצח של יורי וולקוב במעבר החצייה בחולון, בעצם משטרה בהתפרקות", אמרה כהן, והוסיפה: "שמעתי את הדברים של אנשים שהיו במח"ש הרבה מאוד שנים והייתי בהלם".

עוד אמרה: "הדברים שתראי מחר בסרט יגרמו ל'מנאייכ' להחוויר. אני רוצה אבל דווקא לתת לך איזושהי תקווה. בימים האלה, ימים של חרדה ודאגה אמיתית של כולנו, אני חושבת שאפשר לשנות".

עם זאת, היא גם טענה שניתן יהיה לשנות המצב. "אני מאוד מאמינה בחשיבות של הסרט, הזה ולכן קראנו לו 'הסרט שכל אחד צריך לראות'. אנחנו צריכים לראות איפה אנחנו חיים, רק בשיח ציבורי ער ובהשפעה מאוד גדולה נוכל לשנות דברים ואני מאמינה שאת זה נצליח לשנות, ובסוף, מעבר לרמה הערכית והרצון שלנו להתנהל כחברה מתוקנת, זה גם משהו שישתלם באמת לכל אזרח", הסבירה. 

אני יכולה להתסובב היום בתחושה שיש לי למי לפנות, אם חלילה קורה משהו?
"לא. חד משמעית לא. את גם רואה את זה בסרט. יגידו לך את זה, אנשים גם שהחליטו לקרוא לילד בשמו ולהציף את הדברים. אנשים בדרגים מאוד גבוהים במשטרה, שמכירים את הארגון הזה מצוין הרבה מאוד שנים, הם אומרים לך, 'אזרח שרוצה לפנות למשטרה, אני אומר לו אל תפנה'. היום, ברמת כוח האדם שנותן שירות, יש לך 20 אחוז ממה שצריך". 

27/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סיון כהן
סיון כהן  |  צילום: 103fm
Paris