אודי סגל וענת דוידוב

"בינתיים, יש לנו חוקים שאוסרים על אפליה של ילדים בשל מגדרם"

בית המשפט ביטל את החלטת משרד החינוך להעביר ילד טרנסג'נדר לבית ספר אחר • עו"ד מיכאל ספרד, שמייצג את המשפחה: "הוא לא רוצה לצאת מביה"ס, טוב לו"


בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל אתמול (ב') את החלטת משרד החינוך להוציא ילד טרנסג'נדר מבית ספר בגבעת שמואל, בעקבות דרישות של הורים. עורך הדין שמייצג את המשפחה, מיכאל ספרד, שוחח על כך עם ענת דוידוב וגיא פלג ב-103fm.

"אנחנו הגענו עד הלום כאשר משרד החינוך החליט בהחלטה סופר בעייתית, לטעמי לא חוקית ופוגענית, להיעתר לבקשה של בית הספר, להוציא את הילד מבית הספר ולשבץ אותו בבית ספר אחר, על רקע של מסע בריוני, טרנספובי, של מספר הורים יחד עם כמה רבנים וכמה פוליטיקאים חסרי אחריות. בוא נאמר, אני בורר את מילותיי", אמר.

"בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל את ההחלטה הזו ואין יותר החלטה להוציא אותו מבית הספר", המשיך, והוסיף: "זה לא אומר שאנחנו לא מוכנים לשקול אלטרנטיבה לשנה הבאה, בטח לא באמצע שנת לימודים. אבל אני חייב לומר לכם שמשפטית, המשפחה לא חייבת למערכת כלום והילד זכאי להישאר בבית הספר. בינתיים בישראל, יש לנו חוקים שאוסרים על אפליה של ילדים בשל מגדרם".

הילד רוצה לצאת מבית הספר?
"לא, הילד לא רוצה לצאת מבית הספר, טוב לו בבית הספר. קם כל בוקר עם חיוך על הפנים. אם הייתי מייצג רק את העיקרון, הייתי הולך עד הסוף וייקוב הדין את ההר. אבל אני מייצג ילד ומשפחה שסובלת כבר חמישה חודשים מהדבר הזה. בסופו של דבר, אם תימצא אלטרנטיבה ראויה, קרובה, אז הם יסכימו כדי לסיים את מחול השדים הזה. אני חייב לתת ציון לשבח לפרקליטות כי הפרקליטות הלכה למעשה לא הגנה על העמדה של משרד החינוך. היא לא הגישה תגובת לבית המשפט ובעצם אמרה 'אנחנו לא יכולים להגן על העמדה של משרד החינוך'".

עריכה: אמיתי דואק

28/02/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris