ינון מגל ובן כספית

"אנו מגיעים לפירוק היסודות"

היועץ האסטרטגי רונן צור תקף את התנהלות הממשלה על רקע הרפורמה המשפטית: "רואים התקוממות, אין מילה אחרת" • טען: "בכל העולם יש איזונים"


"המחנה שלי. עכשיו זה סופי. נתניהו נגד צה"ל. הרוטווילרים שלו מסתערים על הלוחמים שלנו. קוראים להם נמושות, מוגלה, טרוריסטים. שולחים אותם לעזאזאל. הלב מתכווץ. ממשלה תומכת חיזבאללה. בשבת מיליון איש. הפגנת תמיכה בצה"ל. נתניהו לוין ורוטמן לדין מהיר. אוברול כתום. בקרוב". כך כתב בחשבון הטוויטר שלו היועץ האסטרטגי רונן צור, זאת באשר להתנגדות החריפה לרפורמה במערכת המשפט. בשיחתו עם בן כספית וינון מגל, הגיב לדברים.

"אנחנו אנשים מאוד מודאגים, יותר מחצי מדינה שחשה חרדה עמוקה באשר למקום בו היא חיה, רואה את ביטויי האויבים מבית ומבחוץ ביחס לחיילי צה"ל, אז אנחנו מאוד מוטרדים מהתפרקות יסודות המדינה", פתח. "אתה רואה חיילים, חלקם חברים לנשק לשעבר, מבטאים דברים שמבטאים חרדה לגורל המדינה. לפני שנה הייתה פה ממשלה אחרת". 

בהמשך, הוסיף: "כאשר שופטים בבית המשפט העליון, המחוזי והשלום נבחרים על ידי פוליטיקאים ואין חוקה שתגן על אזרחי המדינה מפני החלטות שרירותיות, זו בעיה. בכל העולם יש איזונים. רואים התקוממות, אין מילה אחרת. יש התקוממות עממית היום בישראל, אנו בתקופה היסטורית בה מתחולל מרד אמיתי של כל שכבות החברה, כשאנו מגיעים לפירוק היסודות".

בסיום, הדגיש צור: "קצינים, מורים, אנשי עסקים, טייסים, כולם מתקוממים נגד הדבר הזה. אני לא יודעת איך לא מתכווצת כששרה קוראת לילדים שלנו נמושות ושר אחר שולח אותם לעזאזל. כשממשלה מרימה יד על אזרחיה, היא הופכת להיות בלתי לגיטימית. קרעי, דיסטל, יאיר נתניהו מתוך הבית שאנו מממנים קורא להם טרוריסטים". 

עריכה: מיכל קדוש 

07/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רונן צור
רונן צור  |  צילום מסך מתוך 'חדשות 12'
Paris