אודי סגל וענת דוידוב

"הערכתי היא שאחרי קריאה ראשונה תהיה עצירה"

ח"כ אלי דלל קרא להידברות באשר לתמורות המשפטיות • על תקרית שאירעה לו מול מספר מפגינים: "התנפלו עם אלות על הרכב שלי, זה היה מפחיד"


"חברים יקרים, השבועות האחרונים בהחלט מדירים שינה מעיניי. אחרים אנחנו וכולנו חייבים לפעול לאחדות. זה לא סוד שאני מ אמין וחושב שיש צורך ברפורמה שתחזיר את האיזון הנדרש בין הרשויות, יחד עם זאת יש לשמוע ולהשמיע. יש לנהל דיון מכובד בהקשבה ובכבוד הדדי. אסור להסית לאלימות! אסורה סרבנות! יש להוציא את צה"ל מהמחלוקת הפוליטית. מותר להתווכח, רצוי חילוקי דעות, אך אסור לנו לחלק את העם הזה! כולנו צריכים להבין שאין לנו בית אחר. אני קורא גם לחבריי באופוזיציה, יש להגיע להסכמות". 

כך כתב חבר הכנסת אלי דלל בחשבון הפייסבוק שלו, והבהיר כי זה הזמן להידבר ולעצור את הפילוג והקיטוב בין חלקיה הרבים של החברה הישראלית. בשיחתו עם ענת דוידוב וניסים משעל, הגיב לדברים: "כשאני מדבר עם חברי האופוזיציה, יש הבדל בין איך שהדברים מוצגים לתקשורת לבין איך שהם נראים מאחורי הקלעים. הם לא כל כך מעוניינים להגיע להידברות, נראה שהם רוצים להפיל את הממשלה או שהם נהנים מהמחאה. הגיע הזמן לעשות רפורמה, אפשר לעשות אותה בהסכמה מלאה. גם הנשיא אמר שהפערים לא גדולים, אבל צריך להידבר. אני מדבר עם יריב לוין, הוא רוצה להגיע להסכמות, אך אין עם מי לדבר. הוא מושיט יד אך לצערי אף אחד לא מושיט לו יד חזרה". 

"הגיע הזמן לעשות רפורמה בהסכמה רחבה. אפשר לעצור אחרי קריאה ראשונה, גם זה בסדר, הכוונה היא לא למסמס את נושא הרפורמה", הבהיר. "יכול להיות מצב שאחרי הקריאה הראשונה יהיה אפשר לשבת ולדבר, יש לנו פגרה של חודש. יש הפסקה בכל מקרה, אני מציע לחבריי לעשות הפסקה ולשבת לדבר, אני חושב שאנחנו פשוט הולכים לכיוונים לא נכונים. ההערכה שלי היא שאחרי קריאה ראשונה תהיה עצירה". 

בסיום דבריו, שיתף ח"כ דלל בתקרית לא נעימה שאירעה לו, כשמפגינים, לדבריו, ניסו לנפץ את שמשת רכבו: "התנפלו עם אלות על הרכב שלי, על השמשה, זה היה פחד אלוהים. פגעו ברכב, לא ניפצו את השמשה, אם רכבי היה יותר זול אני חושב שהשמשה הייתה מתנפצת. נסענו, זה היה היה מפחיד". 

12/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלי דלל
אלי דלל  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris