אראל סג"ל

"אפשר להפגין בצורה חריפה בלי להשתמש בשפה שואתית"

סג"ל: "בואו נרד מהנאצים, אנחנו לא שם" • אופנהיימר: "האם אנחנו בדרך להיות דיקטטורה רצחנית? אני לא יודע - האם אנחנו בדרך להיות דיקטטורה? כן"


שרת ההסברה גלית דיסטל-אטבריאן (הליכוד) נאמה אתמול (ג') בכנסת והביעה זעם רב על ההשוואה ששמעה בינה לבין גבלס הנאצי ובין הממשלה החדשה לממשלתו של היטלר במהלך מלחמת העולם השנייה. בפתח התוכנית, אראל סג"ל התייחס לדבריה של השרה וביקש לחזק אותם. "אפשר להפגין בצורה חריפה, בלי להשתמש בשפה שואתית. בואו נרד מהנאצים, אנחנו לא שם", אמר המגיש. 

יריב אופנהיימר השיב: "אני לא מכיר הרבה אנשים רציניים שמשווים בין מה שקורה היום, לשואה - זה לא דבר רלוונטי, אנו לא נמצאים במצב של עם שרוצה להשמיד עם אחר. עם זאת, עליית הנאצים לשלטון מוכיחה עד כמה אפשר להפוך דמוקרטיה לדיקטטורה רצחנית. האם אנו בדרך להיות דיקטטורה רצחנית? אני לא יודע. האם אנחנו בדרך להיות דיקטטורה? כן". 

בהמשך, עוד התייחס יריב לרפורמה במערכת המשפט שמובילה הממשלה החדשה ואמר: "החקיקה הזו לא נורמלית, ולכן המאבק מולה איננו נורמלי". אראל תהה: "מי קובע מה נורמלי ומה לא נורמלי? אתה?" יריב השיב בנחרצות: "מאות האלפים ברחוב, כי גם בהתנתקות לא היו מספרים כאלה ברחוב".

15/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris