ינון מגל ובן כספית

"המחאה הופכת ללא לגיטימית - לאנרכיה"

אילה בן גביר, אשת השר לביטחון לאומי, הגיבה להפגנה נגד בית הכנסת שבו התפלל השר בשבת: "הפסדתם בבחירות, כואב הלב, אנו מבינים אתכם, אבל יש דרך"


כמאה מפגינים נגד הרפורמה במערכת המשפט מחו אתמול (ש') מול בית הכנסת בכפר אוריה, שם השר לביטחון הפנים איתמר בן גביר ומשפחתו התארחו. ינון מגל ובן כספית שוחחו על כך ב־103fm עם אשת השר, אילה בן גביר, אשר שיתפה בפרטי האירוע והגיבה לדברים.

"הגיעו כל מיני פעילי שמאל, רובם המוחלט מחוץ למושב והתחילו עם זמבורות וצופרים להתכנס צמוד מאוד לבית הכנסת ולהפריע למתפללים מסורתיים ודתיים, רק כי איתמר היה שם בתפילה. זה היה מכוער מאוד, נמוך מאוד, לפגוע בתפילת שבת של אנשים רבים מהמושב", אמרה בן גביר. 

לדבריה, "זאת הייתה התנהגות מאוד לא יפה, ואגב, שיהיה ברור, מותר להפגין, זה חלק מהדמוקרטיה". בתגובה אמר בן: "זה גם מזכיר לי שהמחנה שלכם רדף אחרי אדם בשם אורבך לתוך בית כנסת". היא השיבה כי "מעולם לא צעקו על ניר אורבך כשהוא היה בבית כנסת, אמרו שלא רוצים שהוא יבוא להתפלל, יש הבדל משמעותי, למרות שאני מקבלת כל יהודי שרוצה להתפלל בשמחה רבה, אבל גם אז, זה הבדל משמעותי לבין להגיד לבן אדם אחד 'לא רוצים להתפלל איתך', לבין להפריע באופן קולקטיבי".

עוד אמרה: "איתמר לא אמר את זה מעולם, והוא מקבל כל יהודי שרוצה להתפלל בשמחה רבה ובחיבוק ובאהבה. בכל מקרה, זה לא כמו לבוא לבית כנסת שבכלל אינו קשור במושב, להפריע להם. מדובר על תפילה של שעתיים שהם עמדו עם זמבורות וצופרים והפריעו לתפילה, לכל אורכה. זה לא שהם באו לדקה להגיד 'אנחנו מוחים והולכים', הם באו כדי להציק".

"ברגע שהמחאה של השמאל נצבעת בכאלה צבעים של אנשים שבאים לבית כנסת להפריע במשך שעתיים לתפילה, שאלה אנשים שהולכים לחברת כנסת וחוסמים לה את הבית כשהיא אומרת להם 'יש לי ילדה אוטיסטית שזה פוגע בה ומפחיד אותה' ולא אכפת להם, ומדליקים מדורות באמצע כביש ראשי, זו הצביעה של כל המחאה הזאת - המחאה הזאת הופכת להיות לא לגיטימית. היא כבר לא 'רוצים להפגין כי כואב', זו כבר הפכה להיות אנרכיה", טענה. 

לטענתה, "לא אכפת להם להרוס, לשבור, לפגוע בכל מי שלידם. בסדר, אז הפסדתם בבחירות וכואב הלב ואנחנו מבינים אתכם, אבל יש דרך, באמת יש דרך".

"המשטרה מתקשרת לבעל המכה ואומרת לו 'לשם אל תתקרב'"

בהמשך התייחסה לדחיית חוק האזיקון האלקטרוני, והסבירה: "החוק הזה שהוגש הוא חוק של ח"כ עצמאי מהאופוזיציה. הוא הרבה יותר חלש, הרבה פחות מחויבים אליו. איתמר רוצה להגיש חוק הרבה יותר מבוסס, הגיוני, עמוק, מצד הקואליציה, מצד הממשלה שזה חוק הרבה יותר חזק וזה מה שמגיע לאותן נשים מפני חלאות אדם".

לדבריה, מדובר ב"חוק שהוא הרבה יותר חזק, שעובר הרבה יותר מהר והוא יגיש את זה בקרוב, אבל כן יש בחוק שהוגש הרבה מאוד חורים. חור אחד למשל זה שאם אותו בעל מכה מסתובב באותו אזור של האישה שחוותה את האלימות ממנו, המשטרה מתקשרת לבעל המכה ואומרת לו 'לשם אל תתקרב'. אולי גם תגידו את השעה והמיקום המדויק שיידע לאן להגיע?"

"מהצד השני, בחוק הזה, מה שאומרים זה שאישה שבאה להתלונן, נגיד היא בהליך גירושין מאוד מכוער, היא באה להתלונן עליו על אלימות, מעולם לא אמרו שהוא היה אלים לפני, מעולם לא היו הוכחות, והיא התלוננה עליו שהוא אלים - באותו רגע, בהליך מזורז מאוד בבית משפט, כמעט טכני, הוא מקבל אזיק אלקטרוני. עכשיו, אתה אומר 'זה כולה אזיק אלקטרוני'. זה לקחת בן אדם ולצבוע אותו כעבריין", סיכמה.

19/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילה בן גביר
אילה בן גביר  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris