איריס קול

"יש משהו כל כך עצום, פרה קדושה כזאת - 'שואה'"

השחקנית אליאנה תדהר, חברה בפרויקט 'פסקול שלישי', אמרה: "לא יכולה לשאת את העובדה שיכול להיות שמתישהו יום השואה יהיה רק איזה יום בלו"ז"


בשיחה עם איריס קול ב־103fm, השחקנית אליאנה תדהר סיפרה על הפרויקט 'פסקול שלישי', המציג יצירות שנכתבו בקשר לשואה. "אנחנו עדיין זוכים להיות בדור שיש לנו הזכות להיות עם הרבה ניצולים, שיש לנו את הזכות לשמוע את העדות שלהם, את הסיפור שלהם ממקור ראשון", הצהירה.

עוד ציינה כי "זה משהו שאני מאוד מנסה להנגיש עם ה'ספוט' שזכיתי שישימו עליי, להנגיש לצעירים ולחשוף אותם. אני לא יכולה לשאת את העובדה שיכול להיות מתישהו יום השואה הוא רק יהיה איזה יום בלו"ז שלא עושים איתו שום דבר". 

על 'פסקול שלישי', אמרה: "הפרויקט המטורף הזה שהוא בגדר נס, הוא דרך מדהימה להנגשה ולחיבור שלנו, של כולם, של כל העם. יש משהו כל כך עצום, פרה קדושה כזאת - 'שואה', כמעט ואף אחד לא נגע בזה, מי שמנו? אנחנו לא יודעים".

"כשדיברו איתי בפעם הראשונה זה היה נשמע לי לא הגיוני", סיפרה, אך חשפה: "שמענו כל מיני עדויות, כל מיני שיחות, ספגנו המון המון מקורת השראה. מה שיצא מהסמינר הזה, זה רצון להתנכס כולם ביחד שוב ולעשות סמינר כתיבה". 

19/03/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"שמענו כל מיני עדויות"
"שמענו כל מיני עדויות"  |  צילום: Sean Gallup/Getty Images
Paris