מעיין אדם

סרטון האולפנה? "ישבתי ופשוט כאב לי"

חברת הכנסת מירב בן ארי הגיבה לסערה שעורר סרטון התלמידות מאולפנת חורב - 'אם האולפנה הייתה מזרחית': "גם אם זה בהומור זה ממש מכוער בעיניי"


אתמול (ה') הופץ ברשתות החברתיות סרטון של תלמידות אולפנת חורב בירושלים בשם 'אם האולפנה הייתה מזרחית', כאשר הן צבועות פנים ומציגות סטריאוטיפים מזרחיים. במהרה זכה הסרטון לזעם רב, זאת בטענה כי מדובר במעשה גזעני. איריס קול שוחחה ב־103fm עם חברת הכנסת מירב בן ארי (יש עתיד) אשר התייחסה לדברים.

"ראיתי את הסרטון פעמיים־שלוש. חשבתי שהתקדמנו מאז, זה מה שהפריע לי", הודתה חברת הכנסת. "זה שבשנת 2023 ילדות באולפנה עדיין נמצאות שם, וזה מה שהן חושבות - זה מה שהפריע לי. מילא אני לפני 30 שנה, אבל למה זה עוד שם? למה זה ממשיך להתקיים? זה מטריד מאוד, חייבים להתקדם. הילדים שלנו צבועים בכל כך הרבה צבעים, הם כל כך לא שם, גם אם זה בהומור זה ממש מכוער בעיניי. הם באו ותירצו את זה שזה פורים, אין שום סיכוי. אני ישבתי ופשוט כאב לי".

כמו כן, כאשר נשאלה חברת הכנסת האם היא דואגת בעקבות המצב המדינה, הן הביטחוני והן הפוליטי, הסבירה: "אני מאוד מוטרדת בעיקר, מוטרדת מהמצב, גם הביטחוני, בטח היום, יום שישי, היום האחרון של הרמדאן, בדרך כלל יום מאוד נפיץ, בטח בתקופה האחרונה שהיא גל טרור. והמצב של המדינה, מבחינת ההפגנות, המחאה, ההתקדמות לא התקדמות בבית הנשיא".

"אני אופטימית זהירה כי אני חושבת שבסוף קורה משהו שבעקבות המחאה הספונטנית והחשובה הזו, במקביל לעבודה של האופוזיציה בכנסת, האירוע נבלם. אני מאוד רוצה להיות אופטימית ועם זאת, אני ביום מאוד מטריד, בעיקר בנושא הביטחוני, לראות לאן זה יתפתח. הנושא הביטחוני לא עומד בחלל ריק, הוא נמצא בסיטואציה בה המדינה קרועה לשניים, וזה עוד יותר מטריד", הדגישה. 

בתגובה לאמירותיה העלתה קול את השאלה שנשאלת מאז תחילת המחאות - האם לאופוזיציה יש את המנדט לייצג את מתנגדי הרפורמה המשפטית. חברת הכנסת השיבה: "צריך לזכור שקיבלנו את המנדט מהעם בתור נבחרי ציבור, בשביל זה העם הולך לבחירות. אני לא יכולה כל פעם שיש איזו דילמה לשאול את עצמי אם יש לי מנדט או לא. אני יושבת באופוזיציה, מאוד גאה שאני יושבת באופוזיציה בתקופה המורכבת הזו במדינה, ואני עושה את העבודה שלי בכנסת, הולכת להפנות ונמצאת שם".

"יש לנו את המנדט, אנחנו חברי אופוזיציה, אנחנו נלחמים יחד עם המפגינים וגם בתוך הכנסת", הבהירה, והוסיפה: "עם זאת ברור לי שתמיד יהיו כאלה שלא יהיו מרוצים, שבכלל לא רצו שנשב בבית הנשיא, אבל רוב הציבור בסוף גם בסקרים רואים שכן רוצה ללכת להידברות והסכמה רחבה. למדתי שזה לא משנה מה תעשי תמיד יהיה מישהו שלא יהיה מרוצה, גם אם זה משהו טוב ממש. בסוף יש לנו מנדט מהעם, הוא שלח אותנו לכנסת, ליש עתיד הצביעו 24 מנדטים - לכן אנחנו עושים את העבודה הזו. אנחנו צריכים לחשוב מה טוב לעם ומה העם צריך".

"אני אף פעם לא יורדת לגופו של אדם, אני מדברת לגופו של עניין"

בהמשך, התייחסה חברת הכנסת לשיח המשתלח בקרב הפוליטיקאים והאזרחים כאחד: "צריך לדעת להבדיל בין מה שקורה בחוץ לבין מה שקורה בכנסת. כשנכנסים לכנסת צריך להבין שהציבור מצפה מאיתנו, בטח אחרי מחאה כזו אמיתית, להבין את תחושת האחריות שיש לך לייצג את הציבור הזה. כמות הקללות לא מסתיימת, זה יום יום, זה כל הזמן. אני לא מכירה את האנשים האלה, לכן אני לא נעלבת. גם בחיים אני לא נעלבת מאנשים שאני לא מכירה. אני אף פעם לא יורדת לגופו של אדם, אני מדברת לגופו של עניין".

על טיב היחסים בינה לבין שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן, חשפה: "אני לא מחליפה איתה מילה. יש לי הרבה חברים בליכוד, הייתי איתם 4 שנים. גלית דיסטל לצד כמה מחברי הקואליציה הנוכחית מסיתים ומפלגים באופן קבוע, עשו את זה במשך שנה וחצי, ואני לא שוכחת. קשה לי להפריד כשבאמת פשוט עבדו בלהסית, לשקר, לפלג, וגלית דיסטל היא קול מאוד ברור שהיה נגד הממשלה שלנו. לא מתנהלים בצורה כזו, אין לי בעיה שתמתחי ביקורת, אבל לבוא ופשוט לשקר, להוציא את הדיבה של הממשלה?"

"אני מזכירה לך שאצלנו בגל הטרור שהיה הח"כים שלהם הגיעו לכל זירה מדממת, עשו הפגנות. אנחנו לא מתנהלים ככה, לא מגיעים לזירות מדממות. בסוף אנחנו לא שוויץ, אנחנו מדינה מוכת טרור. כל ממשלה כאן עושה את המקסימום. אני חושבת שאנחנו התנהלנו הרבה יותר טוב, ידענו לשקם את יחסי החוץ, ידענו לנהל מבצע כמו עלות השחר בשלושה ימים, ובתוך זה היינו בתוך מכונת רעל. אז לא, אתה לא מפריד", תקפה.

עריכה: שני רומנו

14/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מירב בן ארי
מירב בן ארי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris