ינון מגל ובן כספית

"נוכחות הפוליטיקאים יכולה לגרום לביזוי של הטקסים"

תא"ל (מיל') גיורא ענבר על קריאתו למנוע את הגעתם של פוליטיקאים לבתי העלמין ביום הזיכרון: "מאות משפחות רוצות שיתנו להם את הכבוד להתאבל"


מאות משפחות שכולות פנו לממשלה בבקשה למנוע משרים וחברי כנסת להגיע לבתי העלמין ביום הזיכרון זאת בשל המחלוקת על הרפורמה המשפטית, והחשש ממחאות במקום. תא"ל (מיל') גיורא ענבר ביקש ברשתות החברתיות כי על הממשלה למנוע את האפשרות וטען, 'תנו לנו להתאבל על יקירנו, איש איש בהתאם לאמונתו וערכיו'. בשיחה עם ינון מגל ובן כספית הבהיר ענבר את דבריו.

בפתח השיחה הדגיש ענבר כי "אני אומר את זה לא בשמי אלא אני בקשר עם הרבה מאוד משפחות שכולות שלצערי הרב זכיתי להכיר במהלך שירותי בצבא. אני שומע מהם. לא כולם גם אומרים את זה, אבל יש איזו הרגשה שהנוכחות של פוליטיקאים בטקסי זיכרון השנה, לאור מחלוקות אחרות שצצות פה, יכולים לגרום לביזוי של הטקסים, הפגנות נגד מכל מיני צדדים, להוזיל מאוד את העוצמה והקדושה של היום הזה. זה אנשים ששילמו את המחיר הכי יקר, מחיר נוראי, בשביל המדינה הזו. זה משהו קדוש, תפריד אותו, חללים. אני לא רוצה שיהרסו לי אותו הפוליטיקאים, והייתי הגון, כתבתי פוליטיקאים מכל צד".

בתגובה לאמירותיו ביקש כספית להזכיר מה נעשה לבנט ביום הזיכרון בשנה שעברה, ומגל תקף: "מה עשו לו? אני אגיד לך מה עשו, אנשים שבנט אמר להם תכתבו מאמרים, משפחות שכולות שאמר להם 'תגידו שאני נגד עבאס', ניצל אותן". ענבר הגיב: "ינון, תקשיב, דווקא הציות, הייתי בטוח שאתה מאוד תפרגן. אף פוליטיקאי שלא יבוא לנאום, מכל צד. נכון שבצד שאתה כביכול מייצג וטורח לשמור עליו בעניין הזה, כבר ראינו מקרים שמקללים משפחות שכולות ומבזים. אני אומר, מכל צד, שאף אחד".

"לשמחתי אני באמת לא מייצג באופן ראסמי אף מגזר ולכן צייצתי ברשת החברתית בקשה שהגיעה אליי ממאות משפחות שכולות שרוצים שיתנו להם את הכבוד להתאבל על יקיריהם. למה גם מזה אתה עושה וויכוח? למה גם מזה אתה יוצר מחלוקת?", ביקר, והוסיף: "הסיבה שאני לצערי הרב כן נאלץ לקחת על עצמי גם באמת ייצוג של המשפחות השכולות זה שלצערי הרב במהלך שירותי הצבאי נהרגו לי חיילים, ואני מרגיש מחוייבות".

אמירותיו של מפקד יחידת הקישור ללבנון לשעבר הובילו לדיון סוער באולפן בין צמד המגישים, מה שהוביל את ענבר להכריז כי גישתו של ינון מגל "תהרוס לנו את היום הזה ומזה אתה לא תנקה".

עריכה: שני רומנו

16/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


תא"ל (מיל') גיורא ענבר
תא"ל (מיל') גיורא ענבר  |  צילום: בן קלמר/פלאש90
Paris