דידי לוקאלי
עם דידי הררי

"אנחנו לא עושים להם טובה, אנחנו חייבים להם"

לרגל יום השואה, דידי הררי פנה לכל אזרחי ישראל בבקשה לזכור את ניצולי השואה בכל יום בשנה: "הלוואי וניתן להם לחיות את מה שנשאר בכבוד בהערכה"


לרגל יום השואה שיחול מחר (ג'), דידי הררי עצר הכול על מנת לבקש מכל אחד ואחד מאיתנו, לזכור את ניצולי השואה, כשהם עוד בחיים. "תכף נתנכס אל זיכרון אותה שואה נוראית, כל אחד ואחת שניצלו או נרצחו הם עולם שלם. שישה מיליון עולמות כאלה נמחקו בגלל מוח רצחני של איש אחד שסחף אחריו מיליונים של רוצחים שאיבדו צלם אנוש". 

השדרן מנה את שלל הפעולות שמקיימות במשך השנה על מנת להמשיך את זיכרון השואה: "זיכרון בסלון, מסעות למחנות השמדה, שיחות עם ניצולים כדי להנציח את הזוועות, ולו רק כדי שזה לא יחזור שוב". 

"כל העיתונים מלאים בטורים מאוד חשובים של אנשים שכותבים על כמה חשוב לזכור, לתת ולטפל בניצולי השואה שעדיין חיים בינינו", ציין, אך אמר: "אבל בינינו, טור כזה פעם בשנה לא עושה כלום, צריך כל יום, בכל שבוע, בכל שנה, לשוב ולהזכיר למדינה הזאת ולאנשים החיים בתוכה שאנחנו חייבים לאלה ששרדו ועברו תופת רק כדי שהגזע היהודי ימשיך להתקיים ולהקים מדינה". 

"אנחנו חייבים להם, אנחנו לא עושים להם טובה, אנחנו חייבים להם", הבהיר. "הם מבוגרים מאוד עכשיו, ולא נשאר עוד הרבה זמן, הלוואי וניתן להם לחיות את מה שנשאר בכבוד בהערכה". 

בהמשך סיפר על הפרויקט המיוחד של שלל אמני ישראל יחד עם ניצולי שואה במטרה להנגיש את זיכרון השואה לדור הצעיר - 'פסקול שלישי - ליצור ולא לשכוח'. 

17/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דידי הררי
דידי הררי  |  צילום: 103fm
Paris