אראל סג"ל

"אני לא מבין איך האדמה לא רועדת - זה שיבוש מהלכי משפט"

עו"ד תומר גונן, לשעבר ראש משרד החקירות של תחנת זבולון על הדיונים בתיק 1000 • האם ישנם סדקים בחקירת המשטרה של העדה הדס קליין?


נמשכות העדויות בתיק 1000 במשפט נתניהו, ובימים אלה ניתנה עדותו של נצ"מ מומי משולם בעניין חקירתה של הדס קליין, האם ישנם סדקים בחקירת המשטרה ולאן נעלמו חומרי חקירה מעדותה? אראל סג"ל ויריב אופנהיימר שוחחו על עדותו של משולם עם עו"ד תומר גונן, מי שהיה לשעבר ראש משרד החקירות של תחנת זבולון. 

לדבריו, "בסוף, מה התפקיד של משטרה? התפקיד שלה זה לא להאמין לאדם זה או אחר, זה התפקיד של השופט. התפקיד של המשטרה הוא לאסוף ראיות כדי להביא את התמונה הכוללת והמלאה ככל האפשר בפני בית המשפט. תורידו את השם ביבי, קחו תיק חקירה רגיל, אין דבר כזה שעד אומר 'אני הערכתי', ולא בודקים את זה. אני לא מכיר דבר כזה, אין דבר כזה שגורסים עדות של עד, זה מופיע בפקודות של המשטרה. עד שמסר גרסה, זה מתויק בתיק, אני לא יודע איך המדינה לא רועדת. אלה דברים הזויים עד לרמה של שיבוש מהלכי משפט". 

"מותר לבן אדם לקבל מתנות מחבר, אין על זה מחלוקת, בגלל זה ביבי לא מואשם על פי 'חוק המתנות', כי אין ספק שהם חברים ומותר לו לקבל מתנות. הטיעון היה שהיקף המתנות, הסכום כבר חרג מעולם המתנות, הולך למקומות אחרים תמורת כל מיני טובות הנאה שאני לא נכנס לזה עכשיו", הבהיר. 

"אבל אם תיכנסו לעולם פוליטי, הוויכוח הזה לעולם יהיה 'כן ביבי-לא ביבי', אני רוצה שתצאו מזה", ביקש עו"ד גונן מהמגישים. "אנחנו חיים בעידן שניתן לבדוק כל דבר היום. משרד רה"מ זה משרד שאתה לא יכול להיכנס אליו בלי אישור, הכול נרשם. אני אומר לכם שאני רואה סנגורים שכושלים, שנכנסים למקום הפוליטי במקום לבדוק את זה עובדתית. משטרה אמורה לבדוק את גרסתו של עד, לראות אם הם אמיתיים או לא".

"מדברים פה על טור בעיתון, סיפור עלילה, אגדה"

"אני לא אמרתי שהיא (קליין) שיקרה", הדגיש. "אני אמרתי שהם הסתמכו על ההערכות שלה, אלה המילים המדויקות של ניצב משנה מומי משולם. יש פסק דין של בית המשפט העליון בפרשת ניר סומך, קצין המג"ב שזוכה, שם אומר השופט – 'בכל הכבוד במשפט הפלילי, הערכות יש לגבות', וזה סוף הסיפור. המשפט הזה מקפל לתוכו את כל מה שאמרתי עד עכשיו. חבר'ה, אנחנו מדברים פה על טור בעיתון, סיפור עלילה, באמת אגדה. איך יכול להיות שהדברים האלה לא נבדקו? זה פשוט הזיה".

"אנחנו חיים היום בעידן שהכול מתועד, אתה מחזיק ביד מכשיר טלפון, זה מכשיר GPS שמתעד את המיקום שלך ברמה של 300 מטר פחות או יותר איפה היית. עשו איכונים, פגישת ההנחיה, רואים שהיא לא התקיימה, למה לא עשו בדיקה מעבר? אין לי הסבר", אמר.

לבסוף, סיכם: "אם אתה רוצה להטיל את כל הקניות של מילצ'ן ופרקר על ביבי, אתה מבין שזו טענה מופרכת, כי זה מה שהיא אמרה - 95 אחוז ממה שנקנה הלך לביבי, מילצ'ן, שבא לארוחת ערב לא שתה כלום כי הוא נתן הכול לביבי. אתה מבין שהטענה הזאת היא הזויה".

עריכה: נויה חסון

19/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הדס קליין (ארכיון)
הדס קליין (ארכיון)  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris