בן כספית ואריה אלדד

כתב אישום הוגש נגד 3 חשודים באונס בנתניה

רס"ל יוסי מויאל, ראש מפלג משפחה בתחנת נתניה, התייחס לאישום כלפי החשודים: "יש ראיות פורנזיות שקושרות אותם לאירועים עצמם"


כחודש מאז פרשת אונס הקטינה בנתניה, הוגש היום (ה') כתב אישום נגד שלושה חשודים. בשיחה עם אריה אלדד ורוני בר־און, רב סמל בכיר יוסי מויאל, ראש מפלג משפחה בתחנת נתניה, התייחס לדברים.

בפתח הריאיון גולל את סיפורה המחריד של הילדה הצעירה, שהכירה יחד עם חברתה את עומאר, החשוד העיקרי, בכיכר העצמאות בנתניה. לדבריו, הוא היה הבחור שיצר עימן קשר ראשוני והם החליפו התכתבויות באינסטגרם. לאחר אותו המפגש התרחשו שני מפגשים נוספים במועדים שונים בעיר נתניה. מדובר במפגשים שהם לכאורה תמימים, ולא קרה בהם כלום מלבד שתיית אלכוהול ועישון סיגריות.

במהלך חודש מרץ הגיעו הצעירות לבניין נטוש בעיר יחד עם ארבעה גברים בגילאי 19 עד 48. בשלב מסוים אחת מהן הלכה, ואותה הילדה נשארה לבדה עם ארבעת הגברים. "בשלב הזה היא תשושה תחת השפעת אלכוהול וסמים שהם סיפקו לה. עומאר ועוד מישהו עוזבים את המקום לקנות עוד אלכוהול, ומשאירים אותה עם איברהים וחסן. השניים אונסים אותה ומבצעים בה עבירות מין מאוד מאוד קשות".

עוד הוסיף: "לאחר מכן עומאר ואותו הבחור חוזרים בחזרה ומבינים שקרה שם מקרה מאוד קשה - הם לוקחים את הדברים ובורחים, תוך כדי שהם משאירים את הקטינה במקום. יום למחרת הקטינה יוצרת קשר עם עומאר ומבקשת ממנו עזרה אחרי האירוע שקרה לה. היא מבקשת ממנו כדור של היום שאחרי מהחשש שהיא בהיריון כי היא לא יודעת מה קורה איתה".

"הקטינה חבולה הולכת לחברה שלה ומספרת לה מה קרה"

"היא פונה אליו כי הוא לא השתתף באונס הראשון?", נשאל מויאל. הוא הסביר שכן, ואמר: "הוא קובע איתה מועד נוסף באותו מבנה שהם היו בו, מספק לה את הכדור, ושם הוא מבצע בה מעשי מין מאוד קשים שממשיכים מספר שעות. הקטינה חבולה הולכת לחברה שלה ומספרת לה מה קרה. האמא של אותה חברה מתקשרת למשטרה, וככה זה נודע לנו. עירבנו את הרווחה, עטפנו אותה ועוטפים את הילדה וביחד עם חוקרי ילדים מבצעים חקירת ילדים".

כשנשאל איך הם הצליחו להגיע לאותם חשודים אמר מויאל כי הם השתמשו בטלפון שלה, ומשם העניינים המשיכו להתפתח עד אשר מצאו את כולם. עומאר, החשוד העיקרי בפרשה, מכחיש כל אירוע מין שהיה לו עם הילדה, אבל ברשות המשטרה ראיות שסותרות את עדותו. "היא נבדקת רפואית ויש ראיות פורנזיות שקושרות אותם לאירוע. הם עצורים והיום הוגש כתב אישום עם בקשת מעצר עד תום ההליכים".

"עלו טענות מצד החשודים שאם יפורסמו שמותיהם הקטינה תהיה חשופה"

בהמשך ביקש להזכיר כי בתחילת האירוע דובר על שבעה חשודים, ואכן כרגע נמצאים שלושה במאסר, ואילו השאר משוחררים בתנאים מגבילים, ויוגשו נגדם כתבי אישום בהליך רגיל. למה מפרסמים שמות רק היום? לדבריו, "בתחילה המשטרה ביקשה צו איסור פרסום היות ולא איתרנו את כל החשודים ולא רצינו שיוודא להם האירוע, כי יהיה לנו מאוד קשה לאתר אותם. לאחר מכן עלו טענות מצד החשודים שאם יפורסמו שמותיהם הקטינה תהיה חשופה".

עריכה: עדן בן ארי 

20/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רוני בר־און ואריה אלדד
רוני בר־און ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris