שיחות לילה
עם אבי כץ

"כשהוא נהרג חרב עליי עולמי"

ניר יצחקי ז"ל, איש כוחות הביטחון, נהרג לפני 9 שנים במהלך אימון • אחותו איבי סיפרה בכאב על הקשר המיוחד שהיה ביניהם ועל ההשראה שהיווה עבורה


לפני 9 שנים, במהלך אימון שגרתי, נפל ניר יצחקי ז"ל שהיה איש כוחות הביטחון. אבי כץ שוחח ב־103fm עם אחותו איבי, אשר סיפרה על הבחירה להיות מחנכת בעקבות חלומו של אחיה.

"הוא מקור ההשראה שלי", הכריזה איבי. "הוא היה מחנך בנפשו, החבר'ה שלו כינו אותו 'בגין', כי הוא אהב לנאום ומעורר השראה אצל החברים שלו. הוא היה דמות מאוד מחברת, אוספת את כולם סביבו. הוא תמיד עודד שיחות עומק, ראה את כולם - היה הדבק של כל החברים שלו. זה היה אחי. הוא מאוד השפיע על החיים שלי, כשאח נהרג הכול משתנה וניר, המוות שלו שינה את החיים של כולם ושלי, גם האישיים וגם המקצועיים".

עוד שיתפה איבי כי "באחד הנאומים שאחי עשה הוא אמר לי שהוא מאוד גאה בי, הלכתי ללמוד חינוך. לא הבנתי אותו עד הסוף, וכשהוא נהרג חרב עליי עולמי. לא הצלחתי לחזור ללמד, הייתי יושבת בחדר המורים ולא הצלחתי להעלות לכיתה. התלמידים שלי הם אלה שראו את זה והחזירו אותי לכיתה. הם באו, ישבו בחדר המורים, בהפסקות, עטפו אותי באהבה אינסופית ואז נפל לי האסימון על מה אחי דיבר עליו. החלטתי שאני אגשים ואלך לחנך כיתה, אגשים את עצמי ואת אחי תוך כדי העשייה שלי".

כמו כן, איבי פועלת במסגרת קרן משפחת ליאון בתכנית 'ראשית', אשר מטרתה לבסס את מקצוע המחנך כפרופסיה מקצועית מתוך הבנה שהמורים הם סוכני השינוי הטובים ביותר אשר באמצעותם ניתן להגיע לכל חלקי הקהילה - מורים, תלמידים, הורים , משפחות ועוד.

ניר ז"ל ואיבי זך // צילום: באדיבות המשפחה

עריכה: שני רומנו

23/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וכוחות הביטחון
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וכוחות הביטחון  |  צילום: אביר סולטן/פלאש90
Paris