סיון כהן

"זה עניין של שניות מאירוע קשה ואלים"

אילנה דיין על הסרט שישודר הערב (ה') ב'עובדה': "שתי נשים שמתארחות במלון בוטיק, לא יודעות שמחסל איראני מתמקם בקומה ממש מעליהם"


הערב (ה') ישודר ב'עובדה' תחקיר על כך שחוליות חיסול התמקמו על אדמת טורקיה וניסו לפגוע בישראלים. מגישת התוכנית אילנה דיין שיתפה כיצד פעלה החוליה, וכיצד על ידי שיחת טלפונים מגורמים עלומים בכוחות הביטחון ביקשו מהם לברוח.

בפתח השיחה הסבירה דיין כי החוליות האיראנית "מחפשות ישראלים עם דרכון ישראלי ועם דופק, לא משנה מי זה, מה תפקידו, מה איכות המטרה. חבורה של 10 מחסלים איראנים נחתו בטורקיה במועדים שונים ובדרכים שונות ומחפשים לפגוע בישראלים. זה קורה אחרי שישראל מנחיתה, על פי פרסומים זרים, מהלומות בזו אחר זו על יעדים באיראן".

"מה שמדהים זה שכשאנחנו מעלים את המסך מעל האירועים האלה שהם נראים כל כך שונים ממה שחווינו מהכותרות והדיווחים", הודתה, וסיפרה: "מתברר שמדובר היה במצוד, אנשים שמדברים איתנו לא זוכרים משהו דומה. אחד הגורמים מספר לי על אירוע מסויים בלב הבאזר הגדול באיסטנבול. הוא אומר לי 'אנחנו רואים את האיראנים, הם רואים זוג ישראלים צעירים ואנחנו יודעים שזה עניין של שניות מאירוע קשה ואלים שעלול להיגמר מאוד לא טוב'".

עוד חשפה דיין כי "בן הזוג שנמצא בלב הדרמה מדבר בפעם הראשונה ומספר על האיש שצץ אצלו פתאום בטלפון ואומר לו 'החיים שלכם בסכנה, תעשה מה שאני אומר לך ויהיה בסדר'. וזה רק אירוע אחד מתוך סדרה של אירועים כולל אירוע שקורה במלון בוטיק בלב העיר, שלוש חברות מישראל מגיעות לשם, מבלות משהו כמו חמישה ימים בעיר המשגעת הזו ולא יודעות שמחסל איראני מתמקם מחדר מעליהן".

"זו סדרה של אירועים שמצטרפים למשהו שהוא כמו סרט הוליוודי שמסתיים עם סוף טוב הפעם, אבל גם עם הזמנה לכמה שאלות ששווה לשאול", סיכמה.

עריכה: שני רומנו

27/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילנה דיין
אילנה דיין  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris