ינון מגל ובן כספית

ינון: "פגעתם ביום הזיכרון ואתה בא ומתלונן"

ינון מגל ויריב אופנהיימר על המחאה בטקסי הזיכרון ברחבי הארץ • מגל: "ראיתי הרבה מאוד אנשים שהיה להם מעט מאוד סבלנות כלפי אלו שהחליטו למחות"


דקות אחרי חגיגת יום ההולדת, התפנו השניים לשוחח על אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל, ויום העצמאות שהגיע אחר כך. 

"ראיתי הרבה מאוד אנשים שהייתה להם מעט מאוד סבלנות כלפי אלו שהחליטו למחות ביום הזה. ראיתי שלעם ישראל אין סבלנות, ויום הזיכרון הוא חזק מהאירוע האקטואלי של הריב בינינו. זו אנחת רווחה", אמר מגל.

אופנהיימר התייחס לדברים, ואמר: "זאת מחאה של אנשים שלא מסוגלים לפגוע בזבוב אלא אם הוא רוצה לפגוע בהם. לכן הם מפגנים, זה ה־DNA של המחאה. בעולם הערכי של האנשים האלה אלימות ופגיעה באחר זה לא חלק מכלי המשחק. אכן היו מעט הפרעות והם היו של אנשים שלא יכלו לשאת את ההשפלות של הממשלה הזו. אני מצדיע למשפחות השכולות שכאב להם, והתנהגו למופת".

"אין דבר יותר פוליטי ממה שאתם עשיתם ביום הזיכרון"

בהמשך התייחסו השניים לסרטון של רינה מצליח שהופץ ברשתות החברתיות. "רינה מצליח היא אחות שכולה. תנו לה ריספקט", אמר אופנהיימר. "גם ביבי הוא אח שכול ואתה לא נותן לו ריספקט", ענה לו מגל. 

על הטקס בו השתתף השר איתמר בן גביר ביום הזיכרון אמר מגל: "אתם פגעתם ביום הזיכרון ואתה בא ומתלונן שכל האירוע הוא בן גביר? אין דבר יותר פוליטי ממה שאתם עשיתם ביום הזיכרון. ככה לפגוע בעוד פרה קדושה? למה שאיתמר בן גביר ייכנע לטרור שלכם? הוא שר בבמשלת ישראל, הוא שר בממשלה". אופנהיימר בתגובה: "יש הרבה אנשים שכאב להם ואני את הכאב הזה רוצה להשמיע. הוא רוצה שהכהניזם יהפוך להיות קונצנזוס וזו הסיבה שהוא רצה להגיע לטקס".

השניים לא שכחו להתייחס להשתתפותה של השרה דיסטל בטקס יום הזיכרון בעיר בני ברק. "אתם ביזתם אותם, אתם השפלתם אותם. יש הרבה נופלים חרדים", אמר מגל, "אתה רוצה שאני אשמיע לך מה אומרים בבתי עלמין של הבדוואים?". אופנהיימר התייחס לדברים, ואמר: "אתם לא נורמלים. אתם ביקשתם מאיתנו למחוא כפיים על זה ששרים חרדים יניחו זר על הנופלים באותו הזמן שהם מחוקקים חוק השתמטות גורף". 

רגע לפני סיום ביקשו השניים להתייחס לטקס הדלקת המשואות, וגם: איך הכול מתחיל ונגמר ברייטינג של ערוץ 14?

27/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ויריב אופנהיימר
ינון מגל ויריב אופנהיימר  |  צילום: 103fm
Paris