אודי סגל וענת דוידוב

"שר החינוך לא דובר אמת, הוא רוצה שקט במערכת"

יו"ר ארגון המורים רן ארז תקף את יואב קיש על רקע התנהלות משרד החינוך: "לא מעניין אותו שמורים מקבלים שכר נמוך, הוא מפריע למו"מ"


בית הדין לעבודה הוציא אמש (ש') צו מניעה נגד השביתה שתכנן ארגון המורים בתיכונים ברחבי הארץ, וקבע כי הלימודים בכיתות י' ויא' יתקיימו כרגיל. יו"ר ארגון המורים רן ארז שוחח עם ענת דוידוב וניסים משעל והביע את דעתו על המתרחש.

"אנחנו לא משחקים כדורגל עם משרד החינוך, הוא פנה לבית המשפט תוך הדגשת דברים שקריים. בית הדין הארצי לעבודה קיבל צו מניעה בנוכחות צד אחד בלבד בלי לשמוע אותנו, לכן כנראה שכל השקרים של משרד החינוך התקבלו כעובדות", טען והוסיף: "אנחנו, כהורים ומנכים ואזרחים נאמנים, נכבד את החלטת בית המשפט ונערער עליה ונמשיך במאבק שלנו. קיש רוצה שקט במערכת החינוך, לא מעניין אותו שמורים מקבלים שכר נמוך".

בהמשך, התייחס לשר החינוך והבהיר: "הוא לא אומר אמת, כדי להשתמש במילה עדינה, ולכן אני מעדיף לא לדבר על הפגישות שהיו לנו. הוא, בסופו של דבר, לא תורם שוב דבר למשא ומתן. ההפך הוא הנכון - השר הוא זה שמפריע במשא ומתן. הוא לא עושה שום מאמץ על מנת להשפיע במשרד האוצר שיתנו את מה שהוא טוען שהוא רוצה". כשנשאל האם העובדה המשותפת עם שרת החינוך לשעבר יפעת שאשא-ביטון הייתה טובה יותר, השיב בנחרצות: "כן".

לסיכום, עוד אמר: "אני חושב ששר החינוך מאמין שהוא מנהיג מערכת החינוך ולא שר החינוך. הוא מנסה לראות את עצמו כמפקד העל של הצבא של המורים, אבל לא ככה מנהלים את מערכת החינוך - העובדה היא שהוא לא. הוא אל טיפל באלימות, באלכוהוליזם, בסמים - הוא לא טיפל בכלום. אנחנו נמשיך במאבק, לא נוכל להסכים שהמורים יקבלו שכר כל כך נמוך". כשנשאל איפה הוא ממקם את השר קיש ברשימת שרי החינוך שעבר איתם, ארז השיב: "כרגע, במקום האחרון".

עריכה: דוד זבולוני 

30/04/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רן ארז
רן ארז  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris