ינון מגל ובן כספית

"מי שלא מסכים לאג'נדה מוצג כפדופיל או רוצח"

יועץ התקשורת רונן צור על תנועת 'דגל ישראל', שהקים כדי להילחם במה שכינה 'הטרור הביביסטי': "הוא פירק את החברה הישראלית, בעיניי זו סכנה קיומית"


יועץ התקשורת רונן צור חובק בימים האחרונים את תנועת 'דגל ישראל', השמה על דגלה את האופן בו מתנהל הצד הימני של המתרס הפוליטי, זאת תחת הכותרת של ספרו שייצא בקרוב 'לחסל את הטרור הביביסטי'. צור שוחח עם בן כספית וינון מגל והציג את מצע התנועה. 

"טענתי פשוטה ואני חושב שהיא משותפת ליותר מחצי עם", פתח. "בשנתיים האחרונות מתנהל מסע ציד כנגד כל מי שלא מסכים לאותה אג'נדה ביביסטית קיצונית, והוא מוצג או כפדופיל, אנס או רוצח. הטרור הביביסטי הזה פירק את החברה הישראלית, הוא כמעט פירק את צה"ל והוא כמעט מפרק את היחסים עם ארה"ב - הוא הופך להיות סכנה קיומית.

עוד הוסיף, כי: "התנועה תתעסק בפירוק התופעה שהיא מסוכנת לחברה הישראלית. התופעה של טרור ביביסטי שמתנכל למשפחות שכולות, לנכי צה"ל ולכל אדם שלא מסכים איתו, בעיניי הוא סכנה קיומית. כשקוראים לחבריי לגוש פלוגות SA נאציות, אני לא מוכן לקבל את זה. גם בימין וגם בצד השני, יהיה צורך להגיע להסכמות על גבולות השיח. אנו לא נאצים ולא אנרכיסטים".

"אני מדבר עם כל מי ששותף לשיח הזה", הבהיר צור בסיום. "ברצח רבין הייתי שבע מדרגות מרבין, אך גם ראיתי את מסע ההסתה שקדם. כשאני רואה מהמרפסת בירושלים איך מנהיגי ציבור צופים באנשים שדורכים ומועכים את ראשה של חיות, יש הבדל בין פעולה של אדם לפעולה מאורגנת. לא ראיתי אף אחד מראשי ארגוני המחאה פורס תמונה של נתניהו ומזמין אנשים לרקוד שם הורה". 

עריכה: מיכל קדוש 

02/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רונן צור
רונן צור  |  צילום מסך 'חדשות 12'
Paris