אודי סגל וענת דוידוב

"שמעתי זעם מוצדק, תקפנו עמדות ריקות"

ח"כ דני דנון ביקר בחריפות את האופן בו בחרה הצמרת המדינית להגיב לרקטות מרצועת עזה: "לא מטפלים בבעיה המהותית, זה לא צבא ההכלה לישראל"


"נגמר הרמדאן - נגמרו התירוצים. אין כעת שום סיבה להכלה. זו העת להכות בעוצמה במי שפוגע בנו. כדי לשקם את ההרתעה היינו צריכים לקום הבוקר ולשמוע כמה מחבלים חוסלו הלילה בתקיפות. אם ממשיכים להפציץ עמדות ריקות אנחנו מזמינים את הסבב הבא. ככה לא בונים הרתעה". 

כך כתב בחשבון הטוויטר שלו חבר הכנסת דני דנון, שביקר את התנהלות מערכת הביטחון חרף ישיבתו בקואליציה. בשיחתו עם ענת דוידוב וניסים משעל, הגיב לדברים. "שמעתי זעם רב מהתושבים, זעם מוצדק", טען. "הם רצו לראות תגובה תקיפה ולצערי זה לא קרה. ההחלטה היא לדחות את הקץ, בסוף לא מטפלים בבעיה המהותית. אין טיפול שורש, כך לא מחדשים את ההרתעה. אין פה עניין של קואליציה ואופוזיציה אלא של עמדות ברורות. הם פתחו בסבב, הם מחליטים מתי להתחיל ומתי לסיים, זה מחליש אותנו. אומר לדרג המדיני - צריך להוביל שינוי קו, זה לא צבא ההכלה לישראל. ציפיתי שנשמע על מחבלים הרוגים, על בניינים הרוסים. תקפנו עמדות ריקות, עמדות חול, ואמרנו שהגבנו".

"אם מדיניות הממשלה מוטעית, תפקידי לבוא ולומר זאת", הבהיר. "אנו מצפים יותר מהממשלה לנקוט בעמדה אחרת ולהגיב בצורה אחרת, ואני מקווה מאוד שזה יקרה. אנחנו מתחמקים מטיפול בבעיה, מה שהיה אתמול היה אירוע חמור, כיוונו את שעת השיגור לשעה בה הוציאו את הילדים מהמסגרות. הגבנו בצורה שמחלישה אותנו. יהיה עוד סבב, ברור לנו". 

בסיום, הדגיש ח"כ דנון: "אנחנו דוחים את הקץ בשביל שנחזור לשגרה, אבל זה מדומה, הסבב הבא יגיע וחמאס יכתיב את סדר היום, בעיניי זה דורש שינוי גישה של ההנהגה המדינית מול הצבא". 

עריכה: מיכל קדוש 

03/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris